Denizli-Antalya Karayolu Kapandı!

Denizli’de sabah saatlerinde kar yağışı nedeniyle zaman zaman Denizli-Antalya Karayolu trafiğe kapandı. Ekipler, yolları açmaya çalışırken, çok sayıda araçta yollarda mahsur kaldı. 

Denizli-Antalya Karayolu Kapandı!
Denizli’de sabah saatlerinde başlayan kar yağışı kent merkezi başta olmak üzere Antalya Karayolu’nda da etkili oldu. Kar yağışı nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Akşam saatlerinde kar, tipi ve buzlanma nedeniyle Denizli-Antalya karayolunun Serinhisar İlçesi ile Cankurtaran Mevkii arasında yol ulaşıma kapandı. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler, karayolunda mahsur kaldı. Kar lastiği olmayan ve yola zincirsiz çıkan araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Yolun buzlanması nedeniyle kayan araçlar maddi hasara neden oldu. Kaza sonrası bir otomobilde mahsur kalan aile yaklaşık 5 saat çekiciyi bekledi. Yolda kalan araçlar çekiciler tarafından kurtarıldı.
 
Denizli çıkışında önlem alan polis ekipleri, ağır tonajlı araçlar ve zincirsiz araçların geçişine izin vermedi. Karayolları ekiplerinin kar temizleme çalışmalarına rağmen zaman zaman kapanan yola hiçbir aracın geçişine izin verilmedi. Serinhisar İlçesi’nde de Denizli istikametine zaman zaman araçların geçişine izin çıkmadı. Karayolları ekiplerinin kar temizleme çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 21:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER