banner51

Denizden El Arabası Çıktı

Zonguldak’ta, ’Uluslararası Kıyı Temizleme Günü’ nedeniyle denizde yapılan temizlik çalışmasında el arabası, demir boru, plastik masa gibi atıklar güçlükle kıyıya çıkarıldı.

Denizden El Arabası Çıktı
Batı Karadeniz Sualtı Denizcilik Merkezi üyesi 6 dalgıç, Deniz Kulübü mevkiindeki sahilde dalış yaparak denizde temizlik çalışması yaptı. Yaklaşık 45 dakika süren çalışmada denizin dibinde demir boru, masa parçaları, el arabası, şemsiye, plastik masa, plastik ve cam şişeler gibi atıklar bulundu. Dalgıçlar, özellikle el arabası, demir boru ve masa parçalarını kıyıyı güçlükle çıkardı. Denizden çıkarılan atıkar arasında el arabasını görenler şaşırdı.
 
26 yaşındaki Murat Ustabaş, 9 yıl önce kurulan ve bin 270 üyesi bulunan Batı Karadeniz Sualtı Denizcilik Merkezi olarak zaman zaman denizde bu tür temizlik çalışmaları yaptıklarını söyledi. Dipte buldukları atıklardan bazılarını çıkarmakta güçlük çektiklerini belirten Ustabaş, "El arabası ve masayı çıkarmak gerçekten zordu. Bu tür atıkların denizden çıkması düşündürücü" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER