banner51

Denizde ve Gökyüzünde Tatil Keyfi

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ’dan paraşütle atlayan tatilciler gökyüzünde süzülmenin heyecanını yaşarken, sıcak havayı fırsat bilenler ise sahilleri doldurdu.

Denizde ve Gökyüzünde Tatil Keyfi
 
Hava sıcaklığının 24, deniz suyu sıcaklığının 20 dereceye ulaştığı Fethiye’de, Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Belceğiz Plajı, tatilcilerin akınına uğradı. Sıcak havayı fırsat bilenler denize girip serinlerken, bronzlaşmak isteyenler güneş kremini sürüp, sahilde sere serpe güneşlendi.
 
’BİKİNİMİ ALMAYINCA DENİZE GİREMEDİM’
 
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden arkadaşlarıyla Ölüdeniz’e gelen üniversite öğrencisi Ayşenur Oğul, bikinisini yanına almadığı için denize giremediğini söyledi. Deniz suyunun bu kadar sıcak olacağını tahmin edemediğini anlatan Oğul, "Çok pişmanım. Arkadaşlarım denize giriyor. Ancak ben havanın bu kadar sıcak olduğunu bilmediğim için yanıma bikini almadım. Bu yüzden fotoğraf çekmekten başka çarem kalmadı" dedi.
 
GÖKYÜZÜNDE ÇIĞLIKLAR
 
Sahilde bunlar olurken gökyüzünde yamaç paraşütü pilotlarının oluşturduğu renk cümbüşü vardı. 1965 rakımlı Babadağ’ın zirvesine çıkan yerli ve yabancı tatilciler yamaç paraşütü pilotları eşliğinde ikili- tandem atlayış yaptı. Yaklaşık 30 dakika eşsiz Ölüdeniz manzarasına havadan bakan tatilciler, paraşüt pilotlarının keskin manevraları sırasından heyecanlı anlar yaşadı.
 
Babadağ 1700 metre pistinden pilot eşliğinde havalandıktan sonra Belceğiz Plajı’na inen fuar organizatörü Pelin Akman, Ölüdeniz’i gökyüzünden izlemenin tarifsiz duygular yaşattığını kaydetti. Müthiş bir özgürlük hissine kapıldığını anlatan Akman, "İnanılmaz bir duyguydu. Özgürlüğü yaşıyorsunuz. 4 gündür buradayız. Hava çok güzel. Üzerimdekileri çıkarırsam hemen suya koşacağım" diye konuştu.
 
Ölüdeniz Pilot Kooperatifi Başkanı Celal Yıldız da bölgenin son birkaç gündür hareketlendiğini belirtti. Sezonun kötü gideceğini düşündüklerinden birtakım önlemler aldıklarını anlatan Yıldız, şöyle dedi:
 
"Yurtdışı bağlantılarımızı kullanarak reklamlar yaptık. Geçen yıl Çinliler yoğun olarak Ölüdeniz’e gelip yamaç paraşütü yaptı. Çinlilerin ülkemizdeki olaylardan çekindiğini duyduk. Türkiye’nin, özellikle Akdeniz kıyılarının çok güvenli olduğunu onlara da anlattık. Şu an iyimserlik söz konusu ancak tanıtım çalışmalarımızın devamını getireceğiz."
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2016, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER