banner51

Darülaceze Sakinleri Eyüp Sultan'da

Eyüp Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla Darülaceze sakinlerini ağırlandı. Eyüp Sultan Camii’nde Sabah namazıyla başlayan program, Pierre Loti’de Müzeyyen Senar’ın unutulmaz eserleriyle sona erdi. Teleferiğe ilk kez binen yaşlılar, heyecanlı dakikalar yaşadı.  Misafirler Haliç manzarasına karşı kahvaltı ederken, fasıl heyetinin seslendirdiği Müzeyyen Senar şarkıları ile keyifli saatler geçirdi.

Darülaceze Sakinleri Eyüp Sultan'da
 
Ev sahipliğini Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın eşi Tülay Aydın ve Başkan Yardımcıları ve eşlerinin yaptığı organizasyonda gönüllerince eğlenen yaşlılar uzun süredir Ebu Eyyüb El Ensari’nin türbesini ziyaret edemediklerini bu vesile ile burada bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirttiler. Darülaceze sakinlerinin büyük çoğunluğu, hayatlarında ilk kez teleferiğe bindiklerini söylerken heyecanlı dakikalar yaşadılar.
 
DARÜLACEZE BAŞKANI ÇİFTÇİ: “GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”
 
Programa katılan Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi de, Darülaceze’nin 120’nci kuruluş yılını kutladığını belirterek, “Eyüp Belediyemiz bizi yalnız bırakmıyor. Her zaman desteklerini görüyoruz. Bizi böyle güzel bir günde konuk ettikleri için teşekkür ederiz. Bugün sevgililer günü, biz de sevgimizi alıp geldik. Eyüp Sultan Camii’nde çok namaz kıldım fakat Darülaceze sakinlerimizle birlikte, ilk kez namaz kılıp, dua etmek nasip oldu. Görüyorsunuz ki sevgili büyüklerimiz de çok mutluluar. Başta Remzi Aydın başkanımız ve eşleri Tülay hanımefendi olmak üzere, tüm Eyüp Belediyesi çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum ” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER