Dargeçit'te Öldürülen Pkk'lı İdil'de Defnedildi

Mardin’in sokağa çıkma yasağı uygulanan Dargeçit İlçesi’nde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen 4 PKK’lıdan Rezan Baran, Şırnak’ın İdil İlçesi’nde defnedildi.

Dargeçit'te Öldürülen Pkk'lı İdil'de Defnedildi
Dargeçit İlçesi’nde önceki gün güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen 4 PKK’lıdan Rezan Baran’ın cenazesi ilçede sokağa çıkma yasağı bulunması nedeniyle, defnedilmek üzere Şırnak’ın İdil İlçesi’ne götürüldü. İdil girişinde kalabalık grup tarafından karşılanan Baran’ın cenazesine HDP Mardin milletvekilleri Erol Dora, Ali Atalan da katıldı. Cenaze, ’şehitler ölmez’ sloganları altında Yeni Mahalle’deki Şeyp Hasan Mezarlığı’na götürülerek, burada defnedildi. Burada Kürtçe konuşan Mardin Milletvekili Ali Atalan, şöyle dedi:
 
"Kürtler eskiden nasıl direniyorsa, şimdi de öyle direnecektir. Bu uğurda şehit düşenlerin önünde saygıyla eğiliyoruz. Rezan’ların yolunda yürüyeceğiz, çünkü başka çaremiz yoktur. Bu halkın düşmanları bizim köle, sömürge gibi yaşamamız istiyor. Kürdistan tarihinde, yakın tarihinde 30 yıldır nasıl direniyorsa, binlerce şehit vererek direniyorsa, köleliğe, zulme daha fazla direnecektir. Bu nedenle bu gençlerimize sahip çıkmak bizim için şereftir."
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER