Dansçı Genç Ölümden Döndü

Bodrum’da, kırmızı ışıkta duran TIR’a çarpmamak için motosikletten kendini yere atan dans eğitmeni 26 yaşındaki Erdem Bürkek ağır yaralandı. Tesadüfen arkasından gelen 112 sağlık ekibinin ilk müdaheleyi yaptığı Bürkek, ambulans helikopterle İzmir’deki Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Dansçı Genç Ölümden Döndü
Dans eğitmeni Erdem Bürkek, dün saat 16.00 sıralarında Bodrum- Turgutreis karayolu, Konacık Kavşağı’na geldiğinde, önündeki TIR’ın durduğunu son anda farketti. TIR’a çarpmamak için motosikletini yan yatıran Bürkek, kendini yere bıraktı. Bürkek yaklaşık 20 metre sürüklenirken, motosiklet ise TIR’a çarparak durabildi. Ağır yaralanan Bürkek’e ilk müdahaleyi tesadüfen arkasından gelen Bodrum Devlet Hastenesi’nde görevli 112 ekibi yaptı. Kalçası ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu belirlenen Bürkek, kaskının takılı olması ve zamanında müdahale ile ölümden döndü. Bürkek, ilk müdahalenin ardından durumu ağır olduğu gerekçesiyle ambulans helikopterle İzmir’deki Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılıp, ameliyata alındı.
 
Bodrum Motosiklet Kulübü Başkanı Cevdet Erçik, "Erdem, Gümbet’ten Bodrum’a gelirken kırmızı ışıkta duran araçları görünce heyecanlanıp, o anki panikle motosikleti yatırmış. Allah’tan arkadan gelen ambulansın zamanında müdahalesi ile ölümden döndü" dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER