Dalyan Caretta Run Başlıyor...

Dalyan’da Doğal yaşamı (Flora ve faunayı) korumak ve sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla, DOKTOB (Dalaman-Otaca-Köyceğiz Turiztik otelciler ve turizm işletmeciler birliği) Kordinatörlüğünde 2.Uluslar arası Dalyan yarı maratonu yapılacak.

Dalyan Caretta Run Başlıyor...

28 - 29 Ekim’de ülkemizin cennet köşelerinden Muğla Dalyan’da ikincisi gerçekleştirilecek olan Dalyan Caretta Run; 5, 14 ve 21 km’likparkurlarıyla koşuculara doğaiçinde eşsiz bir koşudeneyimi sunmasının yanısıra; İztuzu Plajı’ndaki Caretta caretta kaplumbağalarının korunmasına da katkıdabulunuyor.

Köyceğiz Gölü’nü İztuzu Plajı’nda deniz le kavuşturan doğa harikası kanalın yanıbaşına kurulmuş olan Dalyan, bu yıl da 28-29 Ekim günlerinde Dalyan Caretta Run için gelecek misafirlerini ağırlamanın heyecanı içinde. Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan koşuda, koşucular Dalyan merkezinden başlayarak İztuzu Plajı’na ilerleyen parkurda 5, 14 ve 21 km’lik üç ayrı mesafede yarışacaklar. Nar bahçelerinin arasından geçerek Sülüngür Gölü’ne doğru ilerleyen parkur, koşuculara büyüleyici bir deneyim vaat ediyor.

28 Ekim saat 10:00’da Dalyan Cumhuriyet Meydanı’nda koşucu kiti dağıtımı ile başlayacak program, saat 13.30’daki halk koşusu ile devam edecek. 16:00’da start alacak koşunun bitiminde, koşucuları Dalyan’ın simgelerinden nar suyu bekliyor olacak. Tempolu bir koşudan sonar eğlenmeyi hakeden koşucular saat 22:00’dan itibaren ise Dalyan kanalı ve kral mezarları manzarası eşliğinde DJ partisinde buluşacaklar.

29 Ekim sabahı İztuzu Plajı’na ulaşan koşucular, sabah yogasınakatılarak bu eşsizdoğa güzelliği içinde güneşi selamlamanın tadını çıkaracaklar. İsteyenler, yoga sonrasında İztuzu Plajı’nın altınsarısı kumlarının tadını çıkarırken, dileyenler de çevre koylara günübirlik tekneturları yapabilecekler.

İztuzu Plajı aynızamanda nesli tükenmekteolan Caretta caretta deniz kaplumbağalarının ve mavi yengeçlerin üremenoktası. Bu ikili kadarmeşhurolmasa da, Dalyan Kanalı’nda Nil Kaplumbağaları (Trionyxtriunguis) da bol bol bulunmakta ve şanslıysanız tekne gezileri esnasında birkaçına rastlamanız mümkün.

Dalyan Caretta Run, koşucularına doğa, spor ve eğlence dolu muhteşem bir haftasonu deneyimi sunmayı hedeflerken, aynızamanda parçası olduğu doğayı da sürdürülebilir kılmak ve İztuzu Plajı’nın simgesi Caretta caretta kaplumbağalarının korunmasına katkıdabulunmak için, ikinci yılında da İztuzu Plajı’nda yeralan Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) ile işbirliğiyapıyor.

Siz de hem doğa ve sporla iç içe eğlenceli bir haftasonu geçirmek, hem de bu sevimli dostlarımızın hayata tutunmasına destek olmak istiyorsanız, 28 Ekim’deDalyan Caretta Run’dakiyerinizi hemen alın.

Interval Events ve Dalaman Ortaca Köyceğiz Turistik Otel veTurizmİşletmecileri Birliği (DOKTOB) iş birliğiyle düzenlenen organizasyonun kayıtları www.dalyancarettarun.com üzerinden devam ediyor.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER