'Dakar Rallisi'ne Mardin'den Tanıtım

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) desteğiyle Dakar Rallisi’ne katılacak Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in katıldığı ‘GAP’tan Dakar’a’ adı verilen ikinci tanıtım Mardin’de yapıldı.

'Dakar Rallisi'ne Mardin'den Tanıtım
“Spor, Barış ve Kardeşliktir” sloganıyla Batman’dan başlayan ‘GAP’tan Dakar’a’, adı verilen tanıtım Mardin ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı Müze önündeki tanıtıma Mardin Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz, İl Spor Müdürü Mustafa Kuzu, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, Hamit Dizman, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Mardin yerel yöneticileri ile öğrenciler katıldı. Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz, dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olan Dakar Rallisi’ne katılacak organizasyonun Mardin’de tanıtılmasından mutlu olduklarını belirterek, “Sporcu arkadaşlarımız Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir bayrağımızı Dakar’da gururla dalgalandıracaklarına inanıyorum” dedi.
 
Mardin İl Spor Müdürü Mustafa Kuzu ise, federasyonun çabası ile Güneydoğu’da yapılan bu organizasyonların büyük önem taşıdığını belirtirken, “Bölge tanıtımı ve turizm açısından Dakar ve benzeri yarışmalar neden burada olmasın. Bölgenin tanıtımı için ulusal ve uluslararası bu tarz etkinliklerin çok önemi var” diye konuştu.
 
İki milli sporcunun motosikletleriyle çıktıkları tanıtım turu Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde tamamlanacak. Dakar Rallisi, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te 3 Ocak Cumartesi günü başlayacak. Büyük mücadele Arjantin, Şili ve Bolivya topraklarında 9 bin kilometre kat edildikten sonra 17 Ocak Cumartesi günü Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te sona erecek Dakar Rallisine 164 motosiklet, 138 otomobil, 64 kamyon ve 48 quads kategorilerinde 414 araç katılacak. Rallide Türkiye’yi temsil edecek bugüne kadar çok sayıda şampiyonluklara imza atan Şakir Şenkalaycı 156 ve Serkan Özdemir’de 165 numaralı formayı giyecek.
 
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER