Çuval Cinayetinde Keşif Yapıldı

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, geçen 12 Ağustos’ta ormanlık alanda çuval içinde cesedi bulunan 37 yaşındaki Murat Dereli’nin katil zanlısı olarak, gözaltına alınan kız kardeşleri, annesi ve eniştesinin de aralarında bulunduğu 5 kişi ikinci kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada H.D.E. doğru ifade verdikleri gerekçesiyle eşi S.E.’nin, "Hepinizi yakacağım" diyerek, kendilerini de cinayete karıştırmaya çalıştığını ileri sürüp, "Bu nedenle kendisine boşanma davası açtım. Şikayetçi olma...

Çuval Cinayetinde Keşif Yapıldı
Bodrum’daki bir balık çiftliğinde çalışan çalışan Murat Dereli, geçen 12 Ağustos’ta ormanlık alanda elleri ve ayakları arkadan bağlanmış olarak çuval içinde ölü bulundu. Polis olayın ardından cinayet şüphelisi olarak Dereli’nin eniştesi S.E. (39), kardeşleri H.D.E. (35), M.D.Ö. (36), annesi F.K. (60) ve arkadaşı R.K.’yi (37) gözaltına aldı. Beş şüpheliden anne F.K. dışındaki dördü tutuklandı. Şüpheliler hakkında Bodrum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’kasten öldürme’ ve ’yakın akrabayı öldürme’ suçlarından müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Davanın ikinci duruşmasına tutuklu sanıklar S.E. H.D.E., M.D.Ö., R.K. ile tutuksuz yargılanan F.K. ve avukatları katıldı.
 
S.E., EŞİNİ VE BALDIZINI SUÇLADI
 
Sanık S.E., ifadesinde, öldürülen Dereli’nin olaydan bir gün önce Milas’tan evli, iki çocuklu bir kadını evlerine getirdiğini belirtip, "Müdahale etmek istedik. Aşırı alkollüydü. Bizi tehdit edince jandarmaya şikayette bulunduk. Gözaltına alındı. Ertesi gün, hepimiz bizim evde toplandık. Kayınvalidem, eşim, ablası ve arkadaşm R.K. vardı. Murat, bizi öldürmeye geleceğini söylüyordu. Bu nedenle tedirgindik. Kadınlara içerideki odaya gitmelerini söyledik. Biz de salonda bekliyorduk. Bu sırada Murat geldi, konuşmak istediğini söyledi. İçeri girdiğinde bıçağını çıkartıp bana ve R.K.’ye saldırdı. Kolumdan yaralandım. Önceden savunma amaçlı hazırladığımız sopalarla, kendisini etkisiz hale getirmek için başına ve vücudnun çeşitli yerlerine vurduk. Yere düştü. İçeriden eşim ve ablası gelip, Murat’ı banyoya götürdü. Orada, başına poşet geçirip, boğazını iple sıkıp, öldürdüler. Sonra bulduğumuz bir otomobil ile ormana götürüp, attık. Öldürmekten suçlu değilim, kendimi korumak istedim" dedi.
 
Mahkeme hakimi ifadesinin ardından sanık S.E.’ye, "Dört kez ifade vermişsin, hepsinde farklı şeyler söylemişsin. Bunlardan hangisi doğru?" diyerek tepki gösterdi.
 
"BANA CEZAEVİNDEN AŞK MEKTUPLARI YAZIYOR"
 
Kocasının duruşmadaki ifadeleri karşısında şaşkınlık yaşayan H.D.E., "Olaydan sonra jandarmada doğru ifade verdiğimiz için eşim S.E., bizden intikam almak için ’Hepinizi yakacağım’ diyerek, cinayete bizimde karıştığımızı iddia etti. Oysa ki olay anında ben, ablam, annem ve çocuklar diğer odada televizyon izliyorduk. Bu iftiraları nedeniyle kendisine boşanma davası açtım. Ağabeyimi öldürdü. Hapishaneden bana aşk mektupları gönderip, şikayetçi olmamamı istiyor. Ağabeyimi öldüren eşimden şikayetçiyim, boşanacağım" dedi. Mahkeme sanıklarının ifadelerinin ardından olayın yaşandığı ileri sürülen evde keşif yapıp, duruşmayı erteledi.
 
MAHALLEDE KEŞİF HEYECAN YARATTI
 
Sanıklardan S.E.’nin Gündoğan Mahallesi, Kanlıpara Sokak’takik evinde yapılan keşife ise tutuklu sanıklar getirilmedi. Tutuksuz yargılanan anne F.K. ve tutuklu sanıklardan M.D.Ö.’nün avukatı Özge Doğanalp ile S.E.’nin avukatı Gülen Bütüner de keşifte yer aldı. Keşif sırasında evin etrafında 20 jandarma güvenlik önlemi aldı. Keşif sırasında sanık F.K. ile bitişik evde yaşayan M.K. ve T.K.’nın da ifadeleri alındı. Keşiften sonra göz yaşları içerisinde açıklama yapan anne F.K., "Damadım S.E. hem oğlumu öldürdü hem kızlarımı yaktı. Yalan ifade ve iftira ile tutuklanmalarına neden oldu. Kızlarımın cinayetle hiçbir ilgisi yok. Olayı görmediler bile. Damadım intikam almak için böyle davrandı. Adalet yerini bulana kadar peşini bırakmayacağım" dedi.
 
BÜYÜK BİR AİLE DRAMI YAŞANMAKTADIR
 
Avukat Doğanalp ise "Ölen Murat Dereli’nin kardeşi M.Ö.D. Ankara’da yaşamakta ve annesini ziyarete gelmiş. 4-5 gün kalıp dönecekti. Kendisi için en ağır olan kendi öz abisini öldürmekten yargılanmaktır. Temennimiz bir an evvel gerçek suçlu ve suçsuzların tespiti ile maalesef ortaya çıkmış olan bu büyük aile dramının akılda ve vicdanda aydınlığa kavuşturulmasıdır. Müvekkilim halen öz ağabeyinin öldürüldüğü anda, olayın gerçekleşmiş olduğu evde olmanın psikolojisini dahi üzerinden atabilmiş değil. En kısa zamanda gerçek failin ortaya çıkarılmasını istiyoruz" dedi. Sanık S.E.’nin avukatı Gülen Bütüner ise müvekkilinin cinayeti işlemediğini ve yargılama sürecinin devam ettiğini vurgulayıp, kararı yargının vereceğini belirtti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER