Cumhurbaşkanı'na Hakaret Tutuklamasına İtiraz Reddedildi

İzmir’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Parti Meclisi Üyesi ve Birleşik Haziran Hareketi (BHH) İzmir İl Koordinasyon Kurulu üyesi Onur Kılıç için serbest bırakılması istemi reddedildi. Hakim, ret kararının gerekçesinde Kılıç’ın tutuklanmasında hukuka aykırılık görmediğine yer verdi.

Cumhurbaşkanı'na Hakaret Tutuklamasına İtiraz Reddedildi
İzmir’de, geçen ocak ayındaki yapılan basın açıklamasına katılıp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren sloganlar attığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Parti Meclisi Üyesi ve Birleşik Haziran Hareketi (BHH) İzmir İl Koordinasyon Kurulu üyesi Onur Kılıç, geçen perşembe günü (12 Şubat) savcılık talimatıyla gözaltına alındı. Kılıç, İzmir 5’inci Sulh Ceza Hakimliği tarafından, geçen cuma günü tutuklandı.
 
Cezaevine konulan Onur Kılıç’ın avukatları, tutuksuz yargılanması için aynı hakimliğe başvurdu. Ancak talepleri reddedildi. Bunun üzerine avukatlar bir üst merci olarak İzmir 6’ncı Sulh Ceza Hakimliği’ne, tutukluluk için itirazda bulundu. İzmir 6’ncı Sulh Ceza Hakimliği de Onur Kılıç’ın tutukluluğunun devamına karar verdi. Hakim, mevcut delil durumu, atılı suçunu vasıf ve mahiyeti, tutuklama kararından bu yana şüpheli lehine bir değişme ve gelişme bulunmadığını belirtti. Tutuklama kararında hukuka yakırılık bulunmadığını da kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER