Çukurova Üniversitesi'nden Destek

Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin başlattığı ’Doğa Dostu Kent Bahçeleri Projesi’ kapsamında Çukurova Üniversitesi öğrencileri bir bostan oluşturdu. "Tohumlar Kampüse" sloganıyla başlayan projenin amacının şehirde ekolojik yaşam için duyarlılığın arttırılmasını sağlamak olduğu belirtildi. Çukurova Üniversitesi de bu kampanyaya destek veren Türkiye’deki 4’üncü üniversite oldu.

Çukurova Üniversitesi'nden Destek
Çukurova Üniversiteli öğrencilerin sahipliğinde 14-15 Nisan tarihlerinde Çukurova’da startı verilen projenin ikinci etabı başladı. Proje çerçevesinde Atlı Spor Kulübü’nün çevresinde kurulan bostanda tohumdan yetiştirilen ya da ekolojik ortamdan sağlanan sebze fideleri toprakla buluştu. Öğrenciler adına açıklama yapan Emine Sarıgül, gıdadan ulaşıma, enerji kullanımından tüketim alışkanlıklarına kadar birçok konuda gençler olarak tüketici’ değil türetici olmak istediklerini söyledi, "Biz de Buğday Derneği’nin bu projesine destek vererek, şehirde ekolojik yaşam için duyarlılığın arttırılmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi.
 
Projeyle ilgili bilgi veren Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği yetkilileri de bu proje ile tüketimin yoğun olduğu şehirlerde tüketicinin dahil olduğu ekolojik çözümler üretilmesi, modeller yaratarak şehirde de ekolojik yaşam için duyarlılığın arttırılması, yerel tohumların öneminin anlaşılması, sağlıklı gıda üretimi ve doğa dostu bahçelerin kurulması ve bu bahçeler için sorumluluk alacak toplulukların organize olmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER