Cudi Dağı'nda 6 Şehit

Bölücü örgüte yönelik düzenlenen operasyonlarda Cudi Dağı'nda sıcak temas devam ediyor. Çatışmada 6 özel harekat polisi şehit düştü.

Cudi Dağı'nda 6 Şehit

Şırnak'ın Cudi Dağı'nda dün PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan ve aralıklara devam eden çatışmada şehit düşen Özel Harekat polislerinin sayısı 6'ya yükseldi. PKK'lı 7 teröristin öldürüldüğü çatışmalarda 2'si asker 8'i polis 10 güvenlik görevlisi yaralandı. Cudi Dağı'nda çatışmalar bugün de yer yer devam ederken, operasyon bölgesine helikopterlerle takviye timler sevk ediliyor. Baharın gelmesiyle birlikte Şırnak'taki Cudi Dağı'nda gizlendikleri sığınak ve mağaralardan çıkıp hareket halinde oldukları belirtilen teröristlere yönelik dün hava destekli geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Cudi Dağı'nın, Silopi İlçesi kesimindeki Çağlayan ve Tuşimiya Vadisi'nin Dereli Mevkii'nde hareket halinde bir grup PKK'lı tespit edildi. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Kobra helikopterler teröristlerin bulunduğu alanları yoğun ateş altına alıp bombaladı.

6 POLİS ŞEHİT, 7 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ
 
Bölgeye Sikorsky helikopterlerle jandarma ve polisin Özel Harekat Timler indirilerek, Kobra helikopterlerin ateşinden kaçmaya çalışan PKK'lılar takibe alındı. Kalabalık PKK'lı grupla güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Zaman zaman şiddetlenen çatışmanın dünkü bölümünde Özel Harekat Timi'nde görevli 5 polis memuru şehit düştü. Gece boyunca da silah seslerinin geldiği bölgede sabah yeniden şiddetlenen çatışmada Özel Harekat Timi'nde görevli 1 polisin daha şehit olduğu haberi geldi ve böylece Cudi Dağı'ndaki çatışmalarda şehit olan polislerin sayısı 6'ya çıktı. Güvenlik güçlerinin hava destekli operasyonunda çembere alınan teröristlerden 7'si ölü ele geçirilirken, 2'si asker 10 güvenlik görevlisi de yaralandı. Operasyon bölgesine bugün helikopterlerle yeni timler sevk edilerek, teröristlerin tüm kaçış güzergahları tutuldu. Bölgede şiddetli çatışmaların sürdüğü kaydedildi.
 
İÇİŞLERİ BAKANI ŞIRNAK'TA
 
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ile birlikte bugün uçakla Diyarbakır'a geldi. Operasyonla ilgili bilgi alan Bakan Şahin ile yanındakiler, şehit 6 polis için 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda düzenlenecek cenaze törenine katılmak için helikopterle Şırnak'a geçti.
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2012, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER