banner51

Çorumlu Gence Tacikistanlı Gelin

Çorumlu inşaat işçisi, 23 yaşındaki Halit Özden çalışmak için gittiği Tacikistan’da tanışıp aşık olduğu 22 yaşındaki Mehrona Ulov ile evlendi. Çift için Çorum’da düğün yapıldı.

Çorumlu Gence Tacikistanlı Gelin
 
İnşaat işçisi Halit Özden, 3 ay önce çalışmak için Tacikistan’ın Duşanbe kentine gitti. Özden burada şantiyenin yemekhane biriminde çalışan Mehrona Ulov ile tanıştı. Birbirlerine aşık olan gençler evlilik kararı aldıktan sonra ailelerini de ikna etti. Çorum’a gelen Halit Özden ve Mehrona Ulov evlendi. Çift dün yapılan düğün ile yaşamlarını birleştirdi. Özden, eşinin az Türkçe kendisinin de az Rusça bildiğini bu sayede konuşup anlaşabildiklerini anlatırken, şöyle dedi:
 
"2.5 ay içinde evlilik kararı aldık. Tacikistan’da düğün yaptık. Şimdi de memleketimde düğünümüzü gerçekleştirdik. Çok mutluyuz. Çalışmak için gittiğim Tacikistan’da eşimi bulup evleneceğim hiç aklıma gelmezdi." 
 
Damadın babası 47 yaşındaki Erdal Özden ise oğlunun Tacikistan’dan gelin getirmesinden mutlu olduklarını söyleyerek, "İki gönül bir olduktan sonra bunun önüne hiçbir şey geçemez. Oğlum ile gelinim birbirlerini sevmiş. Biz de onlara destek olduk. Yuva kurmalarına yardım ettik" diye konuştu. Çift, yaşamlarını Çorum’da sürdürecek.
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER