banner51

Çorum'da Kış Lastiği Denetimi

Çorum’un Osmancık İlçesi İstanbul-Samsun D-100 karayolunda, ekipler kış lastiği denetimleri başladı.

Çorum'da Kış Lastiği Denetimi
Türkiye genelinde denetimlere başlayan trafik polisleri, Çorum’da da kış lastiği denetiminden geçemeyen araçlara geçit vermiyor. Çorum’un Osmancık İlçesi İstanbul-Samsun D-100 karayolunda Osmancık Bölge Trafik Denetleme ve İstasyon Amirliği’nde görevli ekipler 1 Aralık itibariyle trafikte kış lastiklerinin zorunluluğu uygulanmaya başlaması ardından denetimlerini sıklaştırdı. Yer yer kar yağışının da görüldüğü bölgede kış lastiği olmayan ticari araç sürücülerine para cezası uygulandı.
 
Polis ekipleri uygulama noktalarında ticari araçların kış lastiği takıp takmadığını denetleyerek araçlarında kış lastiği bulunan araçların geçişine izin verildi. Araçlarında kış lastiği bulunmayan ve tırnak derinliği 4 mm altında olan ticari araç sürücülerine ise 519 TL idari para cezası kesti.
 
Osmancık Bölge Trafik Denetleme ve İstasyon Amiri Mehmet Akif Koç, birçok araç sürücüsünün kış lastiği kullanma zorunluluğuna uyduğunu söyledi. Koç, kış lastiklerinin 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda, ıslak, karlı ve çamurlu zeminlerde yaz lastiklerine oranla daha iyi yol tutuş ve yüksek güvenliği sağladığına değinirken, zorunlu olmamasına karşın, ticari olmayan özel araçlara da kış lastiği takılmasının önemine değindi.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER