Çorum'da Dev Gibi Yağmur Duası

Çorum'un Sungurlu İlçesi'ne bağlı Evci Beldesi'nde bu yıl 122'ncisi düzenlenen Geleneksel Nöbeti Baba Yağmur Duası Kaynaşma ve Barışma Etkinliği'ne katılan yaklaşık 2 bin kişi yağmur yağması için dua etti.

Çorum'da Dev Gibi Yağmur Duası

Sungurlu İlçesi'nin Evci Beldesi'ndeki Aygar Dağı zirvesinde bulunan "Nöbeti Baba Türbesi" yanında 122'nci Geleneksel Nöbeti Baba Yağmur Duası, Kaynaşma ve Barışma Etkinliği düzenlendi. Çevre köylerden gelen yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Vatandaşlar önce kurban kesti öğlen namazının ardından da yağmur duası yapıldı. Biraya gelen vatandaşlar Boğazkale Müftüsü Ramazan Ilıkkan ile birlikte yağmur yağması için dua etti. Yağmur duasının ardından Evci Belde Belediyesi tarafından vatandaşlara kavurma ve bulgur pilavı ikram edildi.

Etkinliği düzenleyen Evci Belediye Başkanı Nihat Sarıerik, 1650 rakımlı Aygar Dağı eteklerinde yapılan kaynaşma etkinliğine 42 köyden vatandaşların katıldığını belirterek, "Bu yıl etkinliğe vatandaşlarımızın ilgili oldukça güzel oldu. Bu yıl yağmur az yağdığı için yağmur duası yaptık. Etkinlik kapsamında o yıl yağmur bol yağdıysa şükür duası az yağdıysa da yağmur yağması için dua ediyoruz. Bu yıl da yağmur az yağdığı ellerimizi semaya açıp yağmur yağması için dua ettik" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2012, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER