Çöpler İçinde Yaşam Mücadelesi

Manisa merkez Çarşı Mahallesi’ndeki yıkık dökük eski garajın içindeki tek katlı bir binada 15 yıldır çöpler içinde yaşam mücadelesi veren anne Yücel Dülger ile oğlu Mustafa Dülger’e Manisa Belediyesi sosyal yardım birimi sahip çıktı.

Çöpler İçinde Yaşam Mücadelesi

Çarşı Mahallesi’ndeki eski garajın içindeki yıkık dökük bir binada yaşam mücadelesi veren Dülger ailesine, çevre sakinlerinin talebi üzerine Manisa Belediyesi sahip çıktı. Talep üzerine 47 yaşındaki Mustafa Dülger ile annesi 65 yaşındaki Yücel Dülger’in yaşadığı yıkık dökük ve çöp dolu binaya gelen belediye sosyal yardım birimi elemanları, gözlerine inanamadı. Tek katlı yıkık binanın bir odasında çöpler içinde 15 yıldır yaşam mücadelesi verdiklerini ifade eden Mustafa Dülger, geçimini topladığı çöple sağlamaya çalıştığını ifade etti.

Kendisinin 2 yıl önce asansör boşluğuna düşmesi sebebiyle beyninde bir hasar oluştuğunu söyleyen Dülger, “Bu nedenle sosyal yardımlaşmadan bana 200 lira maaş bağlandı. Annem de dul maaşı alıyor. Ancak yine geçimimizi topladığım çöplerden karşılıyoruz. Annemi bir yıl önce belediye huzur evine yetiştirdik. Ancak dayanamayıp tekrar yanıma geldi” diye konuştu. Dülger, tek isteklerinin başlarını sokabilecekleri bir ev olduğunu ifade ederek, “Yıkık dökük, bir penceresi olmayan odada yaşamaya çalışıyoruz. Tek isteğimiz, belediyemizden, valiliğimizden başımızı sokabileceğimiz sıcak bir ev. Bu konuda yardım bekliyoruz” dedi.

Manisa Belediyesi Sosyal Yardım Birimi sorumlusu Gökçe Çiloğlan, belediye olarak üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini belirterek, “Anneyi huzurevine yerleştirmek istiyoruz. Ancak anne ve oğul ayrılmak istemiyorlar. Belediye olarak valilikle, sosyal yardımlaşmayla işbirliği içinde aileyi bir eve yerleştirmeye çalışacağız. Güzel bir eve yerleştirdikten sonra günde üç öğün sıcak yemeğini vereceğiz. Bütün ihtiyaçlarını bizler karşılayacağız. Amacımız aileyi bu kötü yerden en kısa zamanda kurtarmaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER