Çocuklarına 'Erdoğan' İsmini Veriyor

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde, Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde barınan Suriyeli mülteciler, yeni doğan erkek çocuklarının ekseriyetine ’Erdoğan’ ismini vermeyi tercih ediyor.

 Çocuklarına 'Erdoğan' İsmini Veriyor

 

Suriye’de yaşanan iç karışıklıktan dolayı, ülkelerini terk ederek Türkiye’ye sığınan mülteciler, doğan erkek çocuklarına Erdoğan adını vermeyi tercih ediyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendileri için çok şey yaptığını belirten Suriyeliler, bu minnet duygusunu göstermek için yeni doğan erkek çocuklarının ekseriyetine Erdoğan ismini verdiklerini dile getirdi.
 
İki yıl önce evlenen ve ilk doğan erkek çocuklarına Erdoğan adını veren Mecit Horan ve Kevser Horan çifti de, Başbakan Erdoğan’a minnettarlıklarını dile getirdi. Mecit Horan, şunları söyledi:
 
"Biz altı aydır çadır kentteyiz. Gerçekten bizlere iyi bakılıyor. Her türlü insani ihtiyaçlarımız gideriliyor. En başta hanımım doğum yaptı. Hastanede benden tek kuruş bile talep etmediler. Ben kendi ülkemde bu kadar değer görmezdim. Sadece bu değil; binlerce Suriyeli kendi evindeymiş gibi ağırlanıyor. Türk halkı ve Türk hükümeti bizlere babalık yaptı. Bunların başında ise Sayın Erdoğan gelmektedir. Bir baba olarak, böylesine güzel bir insanın ismini çocuğuma vermek mutluluk verici. Bu isim bize Türkiye’den hatıra olarak kalacak. Sayın Erdoğan’a çok teşekkür ederiz."
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2013, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER