'Çocuklarımı Bir Kez Göreyim'

Antalya’da eşinden ayrı yaşayan bir kişi, çocuklarını 4 aydır göremediği gerekçesiyle yüksek gerilim hattı elektrik direğine çıktı. "Çocuklarımı bir kez göreyim, başka bir şey istemiyorum" diyen baba, yaklaşık bir saatlik çabanın ardından ikna edilebildi.

'Çocuklarımı Bir Kez Göreyim'

Olay, Süleyman Demirel Bulvarı Ulubatlı Hasan Caddesi üzerinde meydana geldi. Varsak kapalı semt pazarı yanındaki yüksek gerilim hattı elektrik direğine çıkan Kenan Sürücü (35), eşinden ayrı yaşadığı için çocuklarını uzun süre göremediğini söyleyerek intihar etmek istedi. Çevredeki vatandaşlar şahsı ikna edemeyince polis ve itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen güvenlik güçleri çevrede güvenlik kordonu oluşturdu. Kenan Sürücü’nün alkollü olduğunu tespit eden polis ikna için uzun süre uğraştı.

BİLEĞİNİ KESMEYE KALKIŞTI
 
Polis ekiplerinin çabasına rağmen aşağı inmemek için ısrar eden 35 yaşındaki Sürücü, “İki yavrum var. Bir defa olsun göreyim” dedi. İtfaiye aracının geldiğini gören Sürücü, elinde bulunan kırık cam parçasıyla kolunu ve bileğini kesmeye kalkıştı. Yaklaşık 30 metre yüksekliğindeki yüksek gerilim hattı direğine çıkan Sürücü, güvenlik güçlerinin bir saat süren çabaları sonucunda atlamaktan vazgeçti. Polis ekibinin çocuklarını görmesine yardım edeceği sözünü alınca direkten aşağı inen Sürücü, karakola gitmek istemediğini ve en sevmediği yerin karakol olduğunu söyledi. İntihar etmekten vazgeçen Sürücü, sağlık kontrolünün yapılması için hastaneye sevk edildi.
 
Kenan Sürücü’yü tanıdığını öne süren bir vatandaş, şahsın sürekli alkollü olduğunu, 1,5 yaşında kızı ve 5 yaşında oğlu olduğunu belirtti.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2013, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER