Çocukları Terk Etti, Belediye Sahip Çıktı

Antalya’nın Aksu İlçesi’nde oturan evini müteahhide vermediği için 2 oğlu tarafından terk edilen ve çok zor şartlar altında yaşamını sürdürmeye çalışan 80 yaşındaki Hatice Akdaş’ın imdadına, Büyükşehir Belediyesi koştu.

Çocukları Terk Etti, Belediye Sahip Çıktı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Menderes Türel’in talimatıyla Sağlık İşleri Daire Başkanı Dr. Fikret Acar ve ekibi, yaşlı kadının durumunu yerinde tespit etmek için Abdurrahmanlar Mahallesi’ne gitti. Evi temizlenen, muayenesi yapılıp ilaçları verilen Hatice Akdaş, kendisine yardım eli uzatanlara teşekkür etti.
 
Gördüğü manzara karşısında duygulanan Dr. Fikret Acar, Hatice Akdaş’ın başta tedavisi olmak üzere, her türlü ihtiyacının karşılanması için gereğinin yapılacağını söyledi. Yaşlı kadının yakacak masraflarını da kendi cebinden karşılamaya karar veren Fikret Acar, "Evinin çatısı çökmek üzere. Buralara tadilat yapılacak. Badana, boyaya ihtiyaç var. Buzdolabı bozuk. Yatağı kırılmak üzere. Eskileri atıp yerine yenilerini koyacağız. Bundan sonra Hatice teyzenin sağlığı bize emanet" dedi.
 
Gazete ve televizyonlarda yaşlı kadının dramını görenler de yardım için seferber oldu. Yurt dışından da yardım etmek isteyenlerin olduğu Hatice Akdaş sadece ise yaşanabilir bir evde, ihtiyaçlarının karşılanmasını istediğini dile getirdi.
 
NELER YAŞAMIŞTI?
 
15 yıl önce eşi vefat eden ve 500 metrekarelik arsaya yapılan tek odalı evde yaşamını sürdüren Hatice Akdaş, eşi öldükten sonra evini kentsel dönüşüme vermediği için 2 oğlu tarafından terk edildi. Kocasının hatırası olan 20 yıllık evini terk etmek istemediği için evlatları tarafından bakılmayan Akdaş, kalan ömrünü rahat geçirmek istediğini söylemişti.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER