Çocukları Mutlu Eden Proje

Zonguldak Erdemir Anadolu Lisesi beden eğitimi öğretmeni Tuğba Ulusoy Ercan ve öğrencileri, ’Sevgi için bir mum da sen yak’ projesi ile her ay Sevgi Evleri’nde kalan çocukların doğum günlerini parti düzenleyerek kutluyor.

Çocukları Mutlu Eden Proje
 
Beden eğitimi öğretmeni Tuğba Ulusoy Ercan’ın geliştirdiği, okul yönetimi, öğretmenler ve öğrencilerin de destek verdiği proje, Sevgi Evleri’nde kalan kimsesiz çocuklar için mutluluk kaynağı oldu. Ercan ve gönüllülerden oluşan öğrencileri, her ay, o ay içinde doğan Sevgi Evleri’ndeki çocukları biraraya getirip doğum günlerini kutluyor. Harçlıklarını biriktirip, okuldaki öğretmenlerinden ve gönüllülerden para toplayan öğrenciler, aldıkları çeşitli hediyeler, evlerinde yaptıkları pasta ve böreklerle kimsesiz çocuklar için parti yapıp mutluluklarına ortak oluyor.
 
Tuğba Ulusoy Ercan, şimdiye kadar 3 ayrı doğum günü partisi düzenleyerek Sevgi Evleri’nde kalan 14 çocuğun doğum gününü kutladıklarını söyledi. Sevginin paylaşarak büyüyeceğine inandığını belirten Ercan, şöyle konuştu:
 
"Birey olarak içimizde barındırdığımız sevgi yüzlerce kişiye yetecek kadardır. Buradan yola çıkarak ’Neden paylaşmıyoruz? Neden içimizdeki sevgiyi, enrejiyi bir tek ailemize veriyoruz, etrafımıza kör ve sağır yaşıyoruz?’ dedim. Öğrencilerime, ’İçinizdeki sevgiyi paylaşmaya var mısınız?’ diye sordum. Projeyi anlattığımda neredeyse hepsi gönüllü oldu. Her ay biriktirdiğimiz harçlıklar, gönüllüreden topladığımız cüzi miktarda para, evlerimizde yaptığımız pasta ve böreklerle Sevgi Evleri’nde kalan çocuklarımızın doğum günlerini kutluyor, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyoruz. Çocukların öğrencilerimizle paylaşımı, iletişimi, mutlulukları görüleye değer. Yıl sonuna kadar Sevgi Evleri’ndeki tüm çocukların doğum gününü kutlayacağız."
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2015, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER