Çocuklara Denizi Tanıtıyorlar

Çocuklara deniz bilincini aşılamak için başlatılan ’Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum’ projesi kapsamında Trabzon’da çocuklara deniz bilimleri konusunda eğitim veriliyor.

Çocuklara Denizi Tanıtıyorlar
Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü’nde başlatılan deniz bilimleri eğitimi çalışmasına yaklaşık 100 çocuk katılıyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Erdemli Deniz Bilimleri Enstitüsü ile İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Ürünleri Fakültesi ortaklığında ve TUBİTAK desteğiyle gerçekleştirilen, ’Denizimi Tanıyorum ve Koruyorum’ projesiyle ilgili bilgi veren Trabzon Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İlhan Aydın, "Çocuklara önce denizi tanıtacağız, yaşayan varlıkları sunularla anlatacağız. Amaç, çocukların denizdeki yaşam döngüsünü anlayabilmelerini sağlamak. Eğitmenler eşiğinde denizdeki canlıları tanıtacağız. Deniz duyarlılığını anlatabilme açısından çevre temizliğine dikkat çekmek için faaliyetlerimizde olacak. Denizi ve denizdeki yaşamı anlatma açısından farkındalık yaratmayı düşünüyoruz" dedi.
 
Proje kapsamında uzman eğitmenler, 4 gün sürecek etkinliğe katılan öğrencilere deniz ekosistemi ve işleyişi konularını oyunlar ve uygulamalı atölye çalışmaları eşliğinde anlattı. Eğitim programının ardından projeye katılan öğrencilere katılım sertifikaları verilecek.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER