Çocuklar Mayın Buldu

Mardin’in Nusaybin İlçesi ile Suriye’nin Kamışlı kenti arasındaki sınır hattında buldukları mayını satmak istedikleri hurdacının kapalı olması üzerine çocuklar, mayını kaldırımdaki elektrik direğinin dibine bıraktı.

Çocuklar Mayın Buldu
Nusaybin İlçesi ile Kamışlı kentleri arasındaki mayınlı alanda oynayan çocuklar, iddiaya göre antipersonel mayını buldu. Çocuklar buldukları mayını, Kışla Mahallesi Cumhuriyet caddesi üzerindeki hurdacıya satmaya çalıştı. Ancak hurdacının kapalı olması üzerine ne yapacaklarını bilmeyen çocuklar, yoldan geçen bir vatandaşın, "Elinizdeki mayın" uyarısı üzerine paniğe kapılarak mayını, kaldırımdaki elektrik direğinin dibine bırakarak oradan uzaklaştı.
 
Çocukların mayını poşet içerisinde kaldırıma bıraktığını gören vatandaş, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, çevrede aldığı geniş güvenlik önlemlerinden sonra, Mardin’den bomba imha uzmanlarının gelmesini bekledi. Uzun bir süre sonra Mardin’den gelen bomba imha uzmanları, mayını etkisiz hale getirerek imha edilmek üzere el koydu. Konu ile ilgili soruşturma devam ediyor.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 22:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER