banner51

'Çocuk Senfonisi' Sahne Aldı

Gaziantep’te, 90 kişilik konservatuar öğrencilerinden oluşan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, konser verdi. Senfoniyi dinleyenler, unutulmaz bir gece yaşadı.

'Çocuk Senfonisi' Sahne Aldı
Doğuş Grubu bünyesinde 2006 yılında kurulan Türkiye’nin ilk çocuk senfoni orkestrası, çeşitli konservatuarlarda eğitim gören 11-18 yaş grubundaki 90 öğrencisiyle birlikte konser vermek üzere Gaziantep’e geldi. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere çocuklar ve aileleri ilgi gösterdi.
 
Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Rengim Gökmen’in üstlendiği konserde ’üç tenor’ grubu olan Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar sahne aldı. Konserde müzikseverlere, çağdaş Türk müziğinin ilk temsilcilerinden Ulvi Cemal Erkin’in ’Köçekçe’ ile İspanyol besteci De Falla’nın ’Üç Köşeli Şapka’, Fransız besteci Saint Seans’in ’Bacchanale’, Marquez’in ’Danzon’ gibi eserlerden oluşan repertuvar salondaki dinleyicilere sunuldu. Senfoniyi dinlemeye gelen vatandaşlar ise unutulmayacak bir gece yaşadıklarını belirterek, etkinliklerin tekrarlanması gerektiğini vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 21:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER