banner9

Çocuk Sanatçılardan 23 Nisan Konseri

Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği konserde sahneye çıkan sanatçı çocuklar, dinleyenleri büyüledi.

Çocuk Sanatçılardan  23 Nisan Konseri
Konser, Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleşti. Koro yönetmenliğini Reyhan Bezdüz ile Bilal Güncan’ın yaptığı konserin, orkestra şefliğini Lorenzo Coladonato üstlendi. Konserde önce, geçen yıl Belçika’nın Namur kentinde düzenlenen Uluslararası Grumiaux Genç Kemancılar Yarışması’nda kendi kategorisinde dünya üçüncüsü olan 9 yaşındaki Laçin Akyol sahne aldı. Akyol, kemanıyla Charles Auguste De Beriot’un keman konçertosunu seslendirdirdi. İlk kez senfonik bir konserde solist olarak sahne alan Akyol, sahnede çok heyecanlı olduğunu belirtip gelecekte başarılı bir sanatçı olmak için çok çalışacağını söyledi. Daha sonra ise sahne alan Aylin Çelik, Antonio Vivaldi’nin gitar konçertosunu, Doğa Karahan da kemanı ile Pablo De Sarasate’nin İntrodoction&Tarantella’ eserini çaldı.
 
Konserde Mersin Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu, Mersin Doğa Okulları Çocuk Korosu, Hüseyin Güvercin Ortaokulu Çocuk Korosu, Polifonik Korolar Derneği Umut Işığı Çocuk Korosu ile Gölcük Belediyesi Konservatuarı Umut 2000 Çocuk Korusu da sahneye çıktı. Korolardaki çocuklar, ’23 Nisan Şarkısı’, ’Do Re Mi’, Barış Manço’nun ‘Bugün Bayram Çocuklar’, ’23 Nisan Türküsü’, ‘II Super Poliglotto’, ‘İzindeyiz Atam’ eserlerini seslendirdi. Tenor Bülent Bezdüz de palyaço kostümü ile çıktığı sahnede İtalyan halk şarkısı ‘Tritomba’yı çaldı. Konserin sonunda katılanlar hep birlikte 10’ncu Yıl Marşı’nı söyledi. Sahneden korodaki çocukların üzerine gül yaprakları dökülürken salonda bulunanlar ayağa kalkıp küçük sanatçıları uzun süre alkışladı.
Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER