Çocuk Mahkumlar İçin Sahnelendi

İzmir’in Aliağ İlçesi’ndeki Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki çocuk mahkumlar için Didar Sahnesi oyuncuları, ’Keşke Yapmasaydım’ adlı tiyatro oyununu oynadı.

Çocuk Mahkumlar İçin Sahnelendi
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen ’Genç Hükümlülere Yönelik Tiyatro Günleri’ projesi kapsamında çeşitli illerde ceza infaz kurumu ve tutukevlerinde sahnelenen ’Keşke Yapmasaydım’ adlı tiyatro oyunu; bu kez, ’Şakran Cezaevi’ diye bilinen İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda sergilendi. Didar Sahnesi oyuncularının sahnelediği oyunu izleyenler arasında; İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Fatih Mehmet Öztürk, İzmir Gençlik Hizmetleri Müdürü Emin Küçük, Şakran Cezaevi Savcısı Güneş Okur, Çocuk Cezaevi Müdürü Vural Teymür ve kurum yetkilileri katıldı. Cezaevinin Tiyatro Salonu’nu dolduran 10 ila 18 yaş arası çocuk mahkumlar, ilgiyle oyunu izledi.
 
AMAÇ FAYDALI ZAMAN GEÇİRTMEK
 
Beğeni toplayan oyun sonrası konuşan cezaevi müdürü Vural Teymür, kurum yetkilileri olarak en büyük hedeflerinin çocuk mahkumlara faydalı zaman geçirtmek olduğunu söyledi. Çocuklara seslenen Teymür, "Hepimiz anne, babanızdan ve kardeşlerinizden ayrı kalmanın ve burada bulunmanın sizler için zor olduğunun bilincindeyiz. Bu düşünceyle sizlere faydalı olup burada bulunduğunuz süreyi etkili ve mutlu geçirmeniz en büyük hedefimizdir. Sizlerin ruhsal ve kişisel gelişiminize katkıda bulunacak meslek edindirme kursları, sosyal faaliyetler, spor faaliyetleri ve kültürel etkinliklerle zamanınızı dolu dolu geçirip burada psikolog ve görevlilerimiz ile istediğiniz zaman görüşüp kendinizi iyi hissetmeniz bizleri son derece mutlu etmektedir" diye konuştu.
 
Cezaevinde çocuklara yönelik bir tiyatro gösteriminin son derece önemli olduğunu vurgulayan Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Fatih Mehmet Öztürk de, Didar Sahnesi oyuncularına sahneledikleri oyun için teşekkür etti. Tiyatro gösterimi sonunda çocuk hükümlüler tarafından Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Fatih Mehmet Öztürk ile Didar Sahnesi oyuncularına çiçek verildi. Şakran Cezaevi Savcısı Güneş Okur da çocuk mahkumların cam kumlama ve boyama kurslarında yaptığı bir tabloyu ise Didar Sahnesi Genel Yönetmeni’ne sundu. Ayrıca basın mensuplarına; çocuk mahkumlar için açılan kurs atölyeleri de gösterildi.
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2015, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER