Çoban Katilleri Hakim Karşısında

Kayseri'de çobanlar İsmail Eser (80) ve Salih Aksoğan’ın (61) katil zanlısı olduğu iddiasıyla 4 kuzenin tutuklu olarak yargılanmasına başlandı. Suçlamaları kabul etmeyen 4 sanığın yargılandığı duruşmada, 12 tanık dinlendi.

Çoban Katilleri Hakim Karşısında
İl genelinde ilk olarak 2010’da Develi İlçesi Havadan Köyü’nün dağlık arazisinde hayvanlarını otlatan çoban Zulgarneyn Taşdelen (52), av tüfeğiyle vurularak öldürüldükten sonra hayvanları çalındı. Bu cinayeti sırasıyla çoban ve besici olan, 2011’de Pınarbaşı İlçesi Yeregeçen Köyü’nde Bayram Aki (56), Melikgazi İlçesi Mimarsinan Dere Mahallesi’nde Salih Aksoğan (61), 2012’de Talas ilçesi Koçcağız Köyü’nde Durdu Mehmet Pınarbaşı (71) ve 2013 yılında Talas İlçesi Kuruköprü mevkiinde İsmail Eser’in (80) öldürülmesi takip etti.
 
SERİ CİNAYET ŞÜPHESİ
 
Polis, benzer yöntemlerle işlenen cinayetlerde, çobanların av tüfeğiyle öldürülmesi ve cinayet sonrası, hayvanlarının çalınması gibi ortak özellikler nedeniyle olayları seri cinayet şüphesiyle araştırdı.
 
Yapılan araştırma sonrası yakalanan amca çocukları oldukları belirlenen Fevzi (38), Bülent (42), Ferdi (21) ve Metin Çadır (20), 2011 yılındaki Melikgazi ilçesi Mimarsinan Mahallesi’nde çoban Salih Aksoğan ve 2013 yılında Talas ilçesi Kuruköprü Mahallesinde işlenen çoban İsmail Eser cinayetinin zanlısı olarak tutuklandı. 4 tutuklunun yargılanmasına 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.
 
Mahkeme salonunda hazır bulunan tutukluların yanı sıra öldürülen Salih Aksoğan’ın eşi Nezaket Aksoğan ve İsmail Eser’in eşi Şerife hazır bulundu. Tutuklu sanıklardan Fevzi Çadır, adama öldürme ve yağma suçlamalarını kabul etmeyerek, “Ben kimseyi öldürmedim. Hayvanları da iş yeri tazminatımla aldım” dedi. Diğer sanıklar Bülent, Ferdi ve Metin Çadır da olayla ilgili hiçbir alakalarının olmadığını, Fevzi Çadır’ın erzak isteği için Pınarbaşı’ya gittiklerini belirttiler.
 
Tüfekle vurularak öldürülen İsmail Eser’in eşi Şerife Eser, mahkemede verdiği ifadede olayı görmediğini belirterek, "Kim yaptıysa ömür boyu sürünsün” diyerek gözyaşı döktü.
 
Tanıkların dinlenmesinin ardından duruşma ertelendi.
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2016, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER