Cizre'deki Yol, Her An Çökebilir

Şırnak’ın Cizre ilçesi ile Mardin’in Nusaybin ilçelerini birbirine bağlayan uluslararası karayolunda Şubat 2013 tarihinde heyelan nedeni ile meydana gelen çökmenin ardından onarım yapılmadığı için sorun her geçen gün büyüyor.

Cizre'deki Yol, Her An Çökebilir

Cizre Nusaybin uluslararası karayolunun 10’uncu kilometresinde bulunan Mehmet Çeşmesi mevkiinde meydana gelen heyelanın ardından, yol onarılmayınca karayolundaki çökme daha büyük bir alanı kapladı. Karayolları Genel Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Müdürlüğüne bağlı Cizre 95. Şube Şefliği hıfzı sahası içerisinde yer alan E-90 uluslararası karayolunda Şubat 2013 tarihinde yağışlı hava ile birlikte meydana gelen heyelan nedeniyle karayolunda 20 metrelik çökme olmuştu. Türkiye’yi Ortadoğu’ya bağlayan ve günde yaklaşık dört bin aracın geçiş yaptığı Cizre-Nusaybin karayolunda meydana gelen çökme nedeni ile trafik akışı tek şeritten sağlanırken, onarılmayan yoldaki çökmeler her geçen gün artıyor.

 
Şubat ayında meydana gelen heyelanın ardından Karayolları Diyarbakır Bölge Müdürlüğü ve Cizre 95. Şube Şefliği yetkilileri çöken yolu yerinde incelemişti. Yapılan incelemelerin ardından da karayolu yetkilileri çalışma sezonu ile birlikte sorunu çözeceklerini duyurmuştu.
 
6 AYDIR ONARILMIYOR
 
Meydana gelen olayın üstünden 6 ay geçmesine rağmen yol onarılmayınca karayolunda ikinci kez çökme meydana geldi. Meydana gelen çökme nedeniyle karayolundaki çökme büyük bir alanı kaplarken, yolda oluşan çökme nedeni ile yoldan geçen sürücüler tehlikeyle burun buruna kalıyor. Vatandaşlar ve sürücüler olası bir facianın yaşanmaması için karayolunun bir an önce onarılmasını istediklerini belirtiyor.
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2013, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER