banner9

Cizre'de PKK Saldırısı: 1 Polis Yaralı

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde İpek Yolu’nda devriye görevi yapan polis ekiplerine Yafes Mahallesi’nden PKK’lı teröristler otomatik silahlarla ateş açtı. Açılan ilk ateşte bir polis memuru yaralanırken, operasyon düzenlenen Yafes Mahallesi’nde yer yer silah ve patlama sesleri yükseldi.

Cizre'de PKK Saldırısı: 1 Polis Yaralı
Cizre’deki Yafes Mahallesi yakınlarından geçen uluslararası İpek Yolu’nda devriye görevi yapan polis ekiplerine, bugün saat 10.30 sıralarında mahalleden teröristler otomatik silahlarla ateş açtı. Açılan ilk ateşle birlikte adı açıklanmayan bir polis memuru yaralandı. Yaralı polis, ambulansla Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Güvenlik güçleri daha sonra ateş açılan Yafes Mahallesi’ne operasyon düzenledi. Polis, ablukaya aldığı mahalleye girerken, mahalleden zaman zaman silah ve patlama sesleri duyulmaya başlandı. Operasyon nedeniyle Yafes Mahallesi yakınlarından geçen İpek Yolu da güvenlik güçleri tarafından trafiğe kapatıldı. Çatışmalar nedeniyle yoldan geçecek araçların zarar görmemesi adına karayolu trafiğe kapatılırken, yolun her iki tarafında uzun araç kuyruğu oluştu.
 
TEDAVİ GÖREN AŞUT, ÖLDÜ
 
Yaklaşık 1 hafta önce Sur ve Yafes Mahallesi’nde uygulanan sokağa çıkma yasağı sırasında çıkan çatışmalarda, nerden geldiği belli olmayan kurşunların isabet etmesi sonucu Afet Aşut ve Mehmet Emin Botanlı yaralandı. Yaralılardan Afet Aşut, tedavi gördüğü Adana’daki hastanede öldü. Bugün Cizre’ye getirilen Aşut’un cenazesi toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2015, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER