banner9

Cizre'de Operasyonlar Sürüyor

Şırnak’ın sokağa çıkma yasağı süren Cizre İlçesi’nde güvenlik güçlerinin PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürdürülüyor. İlçede mahalle aralarına giren tanklar top atışlarıyla barikatları yıkıyor.

Cizre'de Operasyonlar Sürüyor
Şırnak’ın Silopi ile birlikte 14 Aralık’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre İlçesi’nde güvenlik güçleri kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyonlarını sürdürüyor. Dün zırhlı aracın geçişi sırasında teröristlerin daha önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirdiği saldırıda 3 asker şehit olması ardından, operasyonlar bugün Nur, Cudi, Yafes ile Dağkapı ile Alibey Mahallesi’nde yoğunlaştırıldı. Mahalle aralarına giren tanklar bombalı barikatları vurmayı sürdürürken, yer yer çatışmalar devam ettiği ilçeden dumanlar yükseliyor. Cizre’de çatışmaların çıktığı mahallelerde çok sayıda eve, roketatar ve mermiler isabet etmesiyle hasar meydana geldiği belirtildi.
 
Şırnak’taki Şerafettin Elçi Havalimanı’na askeri kargo uçakları ile getirilen özel harekat timleri ve askeri birlikler, helikopter ve zırhlı araçlarla başta Cizre ve Silopi olmak üzere Şırnak’taki stratejik noktalara sevk ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER