banner9

'Cizre'de Kamu Düzeni Sağlanmıştır'

Şırnak Valisi Ali İhsan Su, düzenlediği basın toplantısında sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırıldığı Cizre İlçesi’ndeki operasyonların bilançosunu açıkladı.

PKK’lı teröristlere yönelik operasyonların ardından Cizre’de kamu düzeninin sağlandığı dile getiren Vali Ali İhsan Su, "Yapılan başarılı operasyon sonucu Cizre ilçemizde kamu düzeni tesis edilmiş, barikatlar ve çukurlar bertaraf edilmiş teröristler etkisiz hale getirilmiş ve vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini rahatça kullanacağı huzur ortamı sağlanmıştır'' dedi.
 
Sokağa çıkma yasağının gündüzleri kaldırıldığını hatırlatan Vali Su, "Görsel ve yazılı medya organlarında da süreç içinde yer aldığı gibi çok sayıda Kalaşnikof marka silah, pompalı tüfek, tabanca, roketatar,  el bombası, el yapımı patlayıcılarla çok miktarda mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirilmiş, çok sayıda bölücü terör örgütü mensubu da etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca yapılan bu operasyonda 708 barikat, 263 çukur, 1409 el yapımı kuvvetli patlayıcı bertaraf edilmiştir" dedi.
 
"ACİL SERVİSTE 16 BİN168 HASTAYA BAKILMIŞ"
 
Sokağa çıkma yasağı sürecinde vatandaşların sağlık, gıda, ilaç gibi temel ihtiyaçların karşılanması için gerekli tedbirler alındığını anlatan Vali Ali İhsan Su, "Bu amaçla ilimize mevcut sağlık personeline ilaveten kademeli olarak 205 sağlık personeli takviyesi yapılmış, muhtemel ihtiyaçlar için 1 uçak ve 1 helikopter ambulans hazır tutulmuştur. Bu süre zarfında Cizre ilçemizde 112 hizmetleri ile ilgili olarak ambulanslara yönelik terörist saldırılar sebebiyle ulaşılamayanlar hariç 3 bin 438 vakaya müdahale edilmiş, acil serviste 16 bin 168 hastaya bakılmış ve tedavileri yapılmış ve 285 doğum gerçekleştirilmiştir. Vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçları için gerekli tedbirler alınmış, açık tutulan market ve fırınlara ilaveten Cizre kaymakamlığımızca çocukların ihtiyacı olan süt, mama ve çocuk bezi de dahil olmak üzere 10 bin 549 gıda paketi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır. Yine vatandaşlarımızın elektrik, su gibi altyapı ihtiyaçları için ilgili kurumlara gerekli güvenlik tedbirleri sağlanarak hizmetlerin yapılmasına yardımcı olunmuştur" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER