banner9

Cizre'de Görev Yapan Doktora Plaket

Isparta Devlet Hastanesi’nde görevliyken geçici görevlendirmeyle Şırnak’ın Cizre İlçesi’ne gönderilen beyin cerrahı Opr. Dr. Halil Samancıoğlu’na, Isparta Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından teşekkür plaketi verildi.

Cizre'de Görev Yapan Doktora Plaket
Cizre İlçesi’nde 15 gün görev yaptıktan sonra yeniden görev yeri Isparta Devlet Hastanesi’ne dönen Opr. Dr. Halil Samancıoğlu, güvenli bir şekilde ilçeye gittiğini, korkulacak bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti. Cizre’de bulundukları süre içersinde Kamu Hastaneler Birliği’nin her türlü imkanlarını kullandıklarını kaydeden Opr. Dr. Halil Samancıoğlu, "Birtakım aksamalar oluyor, olması da normaldir. Çünkü orada bir huzursuzluk var" diye konuştu.
 
EN BÜYÜK HİZMET YEREL HALKA
 
İlçede sadece acil hizmeti verildiğini belirten Opr. Dr. Samancıoğlu, "Poliklinik hizmeti yok. Zaten sokağa çıkma yasağı var. Dolayısıyla orada görev yapan askerimize, polisimize elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. En büyük hizmet ise oranın yerel halkına. Verdiğimiz hizmetlerde hiçbir aksama yaşanmadı" dedi. Asker ve polislerin zor şartlarda görev yaptığını da kaydeden Opr. Dr. Halil Samancıoğlu, "Neticede biz kapalı bir ortamda hizmetimizi verdik. Ama asker ve polis arkadaşlarımız için aynı şey söz konusu değil. Allah izin verirse bugünleri de atlatıp daha güzel günlerde daha iyi şekilde hizmet vermeye çalışacağız" diye konuştu.
 
SİVİL HALKA YARDIM GELİYOR
 
Cizre’de gördüğü en önemli şeyin yardım TIR’ları olduğunu anlatan Opr. Dr. Samancıoğlu, "Orada benim gördüğüm en önemli şey Sağlık Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın iki TIR’la gelip halka birtakım ihtiyaçlarını gidermek için malzeme temin etmesi. Bu çok önemli bir şey" dedi.
 
ISPARTA OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK
 
Geçici görevlendirmede üzerlerine düşeni yaptıklarını anlatan Isparta Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Osman Aydın, "Özellikle doğu illerindeki arkadaşlarımızın geçici de olsa dinlendirmek amacıyla değişik illerden bakanlığımız tarafından görevlendirme yapılmakta. Biz de bu görevlendirmede üzerimize düşeni yaptık. İhtiyaç olduğu müddetçe Isparta sağlık çalışanları olarak diğer arkadaşlarımıza destek vermeye devam edeceğiz" dedi.
 
Aydın, daha sonra Opr. Dr. Halil Samancıoğlu’na teşekkür plaketi verdi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER