'Cinayeti Patronum Azmettirdi'

Adana’da taksici 35 yaşındaki Mehmet Çınar’ı bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla ömür boyu hapis cezasına çarptırılan 19 yaşındaki Fırat Mutlu, Yargıtay’ın kararı bozmasının ardından yeniden görülen duruşmada ifade değiştirdi. Mutlu, beraat eden bar sahibi patronu Mahfuz Karakaya’nın kendisini azmettirdiğini öne sürdü.

'Cinayeti Patronum Azmettirdi'
 
Merkez Seyhan İlçesi Reşatbey Mahallesi’nde 24 Haziran 2010 tarihinde meydana gelen olayda, iddiaya göre Fırat Mutlu ve 20 yaşındaki Derviş Karayiğit, 01 T 0302 plakalı taksiye binmek istedi. Sürücü Mehmet Çınar, sıranın kendisinde olmadığını söylemesi üzerine çıkan tartışmada iki genç tarafından göğsünden bıçaklandı. Ağır yaralanan taksici Çınar, bir hafta sonra öldü. Tutuklanan Fırat Mutlu ile Derviş Karayiğit hakkında ’bıçakla kasten öldürme’, 36 yaşındaki Mahfuz Karakaya hakkında da ’cinayeti azmettirme’ iddiasıyla Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
 
Yargılama sonucu mahkeme heyeti, Fırat Mutlu ile Derviş Karayiğit’i ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Tutuksuz sanık Mahfuz Karakaya ise beraat etti.
 
Temyize gönderilen dosyayı inceleyen Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi, beraat eden Mahfuz Karakaya’nın sanıklar ve sanık yakınları ile olay günü ve öncesinde telefonla görüşmelerinin olması ve bu hususların yeterli şekilde araştırılmadığını belirterek kararı bozdu. Bozma kararının ardından Fırat Mutlu ile Derviş Karayiğit tekrar hakim karşısına çıkarken Mahfuz Karakaya duruşmaya katılmadı.
 
İFADE DEĞİŞTİRDİ
 
Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrar hakim karşısına çıkan Fırat Mutlu daha önceki duruşmada yanında çalıştığı Karakaya’nın olayla ilgisi olmadığı yönündeki ifadesini değiştirdi. Mahfuz Karakaya’nın kendisini uyuşturucuya alıştırdığını ileri süren Mutlu, "Mahfuz Karakaya bana sahibi olduğu barın üzerinde bekar evi tutmuştu. Karakaya ile taksici Mehmet Çınar arasında husumet olduğunu öğrendiğim. Benden intikamını almasını istedi. Olay günü bana 15-16 tane uyuşturucu hap verdi ve içmemi istedi. Hapları içtim. Ardından da Mehmet Çınar’ı öldürmemi istedi. Taksiciyi ben öldürdüm, Derviş Karayiğit’in olayla ilgisi yok. Beni azmettiren kişi Mahfuz Karakaya’dır" diye konuştu.
 
Mahkeme heyeti, Mahfuz Karakaya için yakalama emri çıkartılmasına karar verip duruşmayı erteledi.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER