Cinayet Zanlısı Adliyeye Sevk Edildi

Adana’da aynı sokakta oturan komşusu 41 yaşındaki Aslan Abdullah Atasever’i öldürüp, eşi 46 yaşındaki Hanife Atasever ve kardeşi 32 yaşındaki Abdulbaki Atasever’i yaralayan katil zanlısı 40 yaşındaki Hilmi Zerez, gözaltına alındı.

Cinayet Zanlısı Adliyeye Sevk Edildi
Kavga, merkez Seyhan İlçesi’nin Yenibey Mahallesi’nde Kurban Bayramı’nın ilk günü olan geçen 4 Ekim’de meydana geldi. İddiaya göre, inşaat işlerinde çalışan Aslan Abdullah Atasever, işe gidip gelirken kullandığı motosikletini komşusu Hilmi Zerez’in evinin önüne park etti. Motosikletin kaldırılmasını isteyen Hilmi Zerez, "Senin düşmanın var. Gelip motosikletini burada gören, senin evin diye bize sıkarlar. Benim çocuğum var" diyerek uyardı. Uyarı üzerine Aslan Abdullah Atasever ile Hilmi Zerez arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.
 
Aslan Abdullah Atasever’in yakınları Hilmi Zerez’i av tüfeği ile yaraladı. Hilmi Zerez ise evden aldığı ruhsatsız tabanca ile komşularına kurşun yağdırdı. Tabancasındaki 14 mermiyi peş peşe sıkan Hilmi Zerez, Aslan Abdullah Atasever ile eşi Hanife Atasever ile kardeşi Abdulbaki Atasever’i vurdu. Ağır yaralanan Aslan Abdullah Atasever hayatını kaybederken, yaralanan kardeşi Abdulbaki Atasever ile eşi Hanife Atasever ise kaldırıldıkları hastanelerde tedaviye alındı.
 
Olayda yaralanan ve tedavisinin ardından gözaltına alınan katil zanlısı Hilmi Zerez, "Onlar kardeşime ateş etti, ben de kendimizi korumak için karşılık verdim" dedi. Hilmi Zerez, sıkı güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi. Olaya karışan 3 kişi ise aranıyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER