banner51

Cinayet Sanıkları Birbirlerini Suçladı

Adana’da 17 yaşındaki Tugay Tuğlucan’ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan 19 yaşındaki Ozan Sefil ile aynı yaştaki arkadaşı Emre Pelit suçu birbirlerinin üzerine attı.

Cinayet Sanıkları Birbirlerini Suçladı
Olay, geçen 8 Ağustos’ta merkez Sarıçam İlçesi’nin Suluca Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, bir yıl önce futbol oynarken tartıştıkları için aralarında husumet oluşan Tugay Tuğlucan ile Ozan Sefil mahalle meydanında karşılaştı. Bu kez Ozan Sefil ile Tugay Tuğlucan arasında uyuşturucu konusunda çıkan tartışma bıçaklı kavgaya dönüştü. Ozan Sefil ile arkadaşı Emre Pelit’in bıçakladığı Tuğlucan götürüldüğü hastanede öldü, 2 arkadaş da katil zanlısı olarak tutuklandı.
 
HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR
 
Emre Pelit ile Ozan Sefil, ’kasten öldürülmesi’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Ozan Sefil, kendisinde olan Tugay Tuğlucan’a ait kuru sıkı tabancayı iade etmek üzere internet kafeye gittiğini belirterek, "Gittiğimde Tugay yoktu. Emre’yi gördüm. Emre cebimdeki bıçağı görünce bakmak için aldı. Bu sırada gelen Tugay, esrar sattığını söyleyince kızdım bağırdım, tokat attım. Emre’yi göstererek ’bunların yanında bana niye tokat atıyorsun’ diyerek kendisine verdiğim kuru sıkı tabancayla Emre’ye doğru ateş etti. Birbirlerine bıçak çektiler ben ayırmak isterken yaralandım. Emre omuzumdan destek alarak bıçağı Tugay’ın kalbine vurdu. Sonra bıçağı atarak kaçtı"dedi. Diğer sanık Emre Pelit ise Ozan Sefil’den bakmak için aldığı bıçağı sonra geri verdiğini öne sürerek savunmasında şunları söyledi:
 
"Ozan kalkıp birden Tugay’a vurmaya başladı. Tugay el kaldırıyordu ama vurmuyordu. Tugay eve gideceğim bırak beni diyordu ancak Ozan bırakmıyordu. Ozan, Tugay’a kardeşim İbrahim senin yüzünden hapiste diyordu. Tugay, Ozan’a küfür edince ben de koşarak Tugay’a tokat attım. Ozan beni uzaklaştırarak ’Sen git icabına ben bakarım’ dedi. Silah sesi duydum. Tekrar yanlarına gittiğimde kavga etmeye devam ediyorlardı. Ayırmaya çalışırken Tugay beni de yaralayınca olay yerinden ayrıldım. Ben Tugay’ı bıçaklamadım."
 
Mahkeme heyeti tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER