'Cihad Edenlere Yardım'

Ramazan Bayramı’nda Ömerli’de biraraya gelen grup, Kurban Bayramı’nda da İstanbul’da bir halı sahada buluştu.

'Cihad Edenlere Yardım'
Ramazan Bayramı’nda Ömerli’de toplu namaz kılan grup, Kurban Bayramı’nda da biraraya geldi. Buluşmaya ilişkin görüntüler, ramazan bayramındaki buluşmanın yayınlandığı internet sitesinde paylaşıldı. Bu kez buluşulan adres belirtilmedi ancak görüntülerden biraraya gelinen yerine bir halı saha olduğu görülüyor.
 
Görüntüler, "İstanbul’da gerçekleştirilen Müslümanlar’ın Kurban Bayramı namazı görüntüleri" duyurusuyla yayınlandı.
 
Namaz ve bayramlaşma da çok sayıda çocuğun da bulunduğu görülüyor. Çocuklardan birinin dağıtılan oyuncak silah ile arkadaşıyla şakalaşması dikkat çekiyor. Bayram hutbesi yaklaşık yarım saat sürüyor. Hutbeyi veren kişinin konuşmasında, "Dünyanın doğusunda batısında ister cihat ederek ister davet ederek şirki yeryüzünden kaldırmaya çalışan tüm müslümanlara yardım etsin"
 
şeklinde hitap ediyor.
 
RAMAZAN BAYRAMINDA ÖMERLİ’DE BULUŞMUŞLARDI
 
IŞİD’e öven yayınlarıyla dikkat çeken internet siteleri Ramazan bayramında Ömerli’deki buluşmanın görüntülerini yayınlamıştı. İstanbul Valiliği yapılan haber üzerine şu açıklamayı yapmıştı:
 
"Son günlerde bazı basın yayın organlarında, İstanbul Valiliği’nin izniyle IŞİD tarafından Ömerli’de cihat çağrısı yapıldığı şeklinde haberler yer almaktadır. Konu ile ilgili Valiliğimize yapılmış bir müracaat olmaması sebebiyle verilen bir izin de söz konusu değildir. Valiliğimizin haksız yere itham edildiği asılsız haberler sebebiyle kamuoyu yanlış bilgilendirilmektedir" denilmişti.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER