banner9

Çiftçiler Önlem İstiyor

Gaziantep’in Nizip ve Karkamış Ziraat Odası başkanları, son zamanlarda her iki ilçede meydana gelen fıstık hırsızlıklarının engellenmesi için güvenlik güçlerinden destek istedi.

Çiftçiler Önlem İstiyor
 
Nizip ve Karkamış’ta fıstıkların hasat mevsiminin yaklaşmasıyla, bahçelerde sıkça hırsızlık olaylarının yaşanmaya başlaması çiftçilerin tepkisine neden oldu. Bugün Nizip Ziraat Odası Başkanı Sadık Durmaz ile Karkamış Ziraat Odası Başkanı İdris Bozkurt birlikte basın toplantısı düzenledi.
 
Toplantıda konuşan Nizip Ziraat Oda Başkanı Sıddık Durmaz, son 2 yıldır fıstık hasadı zamanı geldiği zaman bölgede çiftçilerin hırsız korkusu yaşadığını söyledi. Çiftçilerin kendi önlemlerini alması gerektiğini ancak güvenlik güçlerinin de kontrollerini sıklaştırmasını isteyen Durmaz’ın ardından konuşan İdris Bozkurt ise yöredeki üreticilerin endişe içerisinde olduğunu belirterek, "Yetkililerden isteğimiz konu üzerindeki güvenlik önlemlerini artırmaları ve özellikle fıstık hasadı zamanında ilçedeki giriş çıkışlarındaki kontrol ve devriyelerini çoğaltmalarıdır.  Öyle ki çiftçilerimiz kendi arazilerine gitmekte bile tedirginlik yaşıyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2015, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER