CHP'li Türeli'den Sağlık Bakanı'na Ebola Sorusu

CHP İzmir Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü Rahmi Aşkın Türeli, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na, Türkiye’de bir ebola salgını görülmesi durumuna yönelik olarak ne gibi önlemler alındığını sordu.

CHP'li Türeli'den Sağlık Bakanı'na Ebola Sorusu
TBMM Başkanlığı’na yazılı soru önergesi veren Türeli, yaptığı değerlendirmede, ebola virüsünün son derece bulaşıcı olduğunu anımsattı. Dünya Sağlık Örgütü’nün hazırladığı son verilerde, ebola salgınında vaka sayısının 4 bin 366’ya ölümlerin ise 2 bin 218’e ulaştığının görüldüğünü belirten Türeli, “Ülkemizde şimdiye kadar görülmeyen virüsün dünyada yayılma hızı artarken, alınan önlemlerin salgını dizginlemeye yetmediği gözlenmektedir" diye konuştu. Türeli, “Ülkemizde şu ana kadar herhangi bir ebola virüsü vakası görülmemiş olması bundan sonra da görülmeyeceği anlamına gelmemektedir" dedi. Türeli, önergesinde Bakan Müezzinoğlu’na şu soruları yöneltti:
 
"Ülkemizde bir ebola salgını görülmesi durumuna yönelik olarak Sağlık Bakanlığı’nca ne gibi önlemler alınmıştır? Ülkemizde bulunan hava, kara ve deniz ulaşım noktalarında ebola virüsüne ilişkin ne gibi önleyici tedbirler alınmıştır? Ebola salgınının yaşandığı bölgelerden ülkemize gelen yolculara ebola testi uygulanmakta mıdır?"
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER