banner9

CHP'li Gençlerden Tepki Eylemi

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl ve ilçe gençlik kolları üyeleri Ankara’daki terör saldırısına tepki göstermek amacıyla oturma eylemi yaptı. 

CHP'li Gençlerden Tepki Eylemi
Ankara’da 28 kişinin hayatını kaybettiği ve 61 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısına tepki göstermek amacıyla CHP Manisa İl ve İlçe gençlik kolları üyeleri Tarzan Meydanı’nda oturma eylemi yaptı. Eyleme CHP İl Başkanı Halil Tokul, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Semih Balaban, Yunusemre İlçe Başkanı Kubilay Koç, il ve ilçe gençlik kolları üyeleri katıldı. Oturma eyleminde basın açıklaması yapan CHP Manisa İl Gençlik Kolları Gülşah Durbay, "İç savaş yaşayan Afrika ülkelerinden bile daha beter bir duruma doğru hızla sürüklenmekteyiz. Daha düne kadar ülkelerindeki terör olayları ve karışıklıklar nedeniyle televizyonlardan ibretle izlediğimiz Irak, Afganistan, Pakistan gibi ülkeler artık huzur ve güvenlik açısından neredeyse bizden daha ileri bir konuma gelmişlerdir. Ülkemizin hali özetle şudur; kalabalık yerlerde bomba patlama tehlikesi, tenha yerlerde tecavüz tehlikesi kol gezmektedir" diye konuştu. 
 
Durbay, Ankara’da yaşanan patlamada sorumlu olduğunu ifade ettiği hükümeti topyekün istifaya davet ederek, "İktidarın asli görevi acımızı paylaşmak değil, bu acıların yaşanmasına engel olmaktır" dedi. Açıklamanın ardından CHP’li parti yöneticileri ve gençler Ankara’daki patlamada hayatını kaybedenler için iki dakikalık saygı duruşunda bulunarak, 5 dakikalık oturma eylemi yaptı.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER