banner9

CHP'li Gençlerden MİT'e Kargolu Tepki

CHP Manisa İl Gençlik Kolları üyeleri, ülkede son dönemde meydana gelen terör saldırılarının haberlerinin yer aldığı kargoyu, istihbarat zaafı yaşandığı gerekçesiyle eleştirdikleri Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) gönderdi.

CHP'li Gençlerden MİT'e Kargolu Tepki
 
CHP Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay, gençlik kolları üyeleriyle birlikte partinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda yaşanan bombalı terör eylemini kınayarak konuşmasına başlayan Durbay, AK Parti iktidarının "Ben bilirim" mantığıyla hareket ettiğini ve ülkeyi felakete götürdüğünü öne sürdü. Ülkede teröristlerin cirit attığını söyleyen Durbay, "28 Aralık 2011 Uludere Roboski katliamı, 11 Mayıs Reyhanlı katliamı, 13 Mayıs 2014 Soma katliamı, 5 Haziran 2015 Diyarbakır katliamı, 20 Temmuz 2015 Suruç katliamı, 10 Ekim 2015 Ankara katliamı, son olarak da 12 Ocak Sultanahmet Meydanı katliamında, toplam 7 katliam sonucunda, 537 kişi öldü. Fakat istifa eden olmadı. Hafızalarda ambulanslardan önce gelen yayın yasağı kalmıştır" dedi.
 
CHP Manisa İl Gençlik Kolları eski başkanı Serdar Bozyaka’nın Cumhurbaşkanı’na hakaretten hapis cezası aldığını hatırlatan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Durbay, Sultanahmet’te bombalı eylem gerçekleştirenlerin kimliklerinin daha önceden tespit edilmesine rağmen, eylem yapılmadığı gerekçesiyle yakalanmadıklarını ileri sürdü. Durbay, "MİT tıpkı Suruç’ta, Ankara’da olduğu gibi Sultanahmet saldırısında da takibindeki canlı bombaları gözden kaçırmıştır. Bu kadar insan ölmüş ve yaralanmışken hiçbir yetkilinin görevden alınmaması ve istifa etmemesi ayrı bir utanç olmuştur. Bütün bu katliamlar yaşanırken, yetkililerin failleri yakalamak yerine 28 yaşındaki bir genç, CHP Manisa İl Gençlik Kolları eski başkanı Serdar Bozyaka ile uğraşmayı görev edinmiştir" diye konuştu.
 
Basın açıklamasının ardından Durbay ve yönetim kurulu üyeleri, ülkede yaşanan terör olaylarıyla ilgili gazete haberlerini PTT’ye giderek kargo ile MİT’e gönderdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER