Chp'li Eski Meclis Üyesine, 3 Bin Lira 'dudak Patlatma' Cezası

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su Kanalizasyon İdaresi’nin (MESKİ) eski Genel Müdürü Kamil Ülgen’i yumruklayarak dudağını patlattığı iddiasıyla yargılanan CHP’li eski Belediye Meclisi üyesi ve eski Kent Konseyi Genel Sekreteri Nuri Özdemir 3 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Chp'li Eski Meclis Üyesine, 3 Bin Lira 'dudak Patlatma' Cezası
 
Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı CHP’li Macit Özcan’ın makamında 30 Temmuz 2013 günü meydana gelen olayda, Özcan ile bir süre görüşen eski MESKİ Genel Müdürü Kamil Ülgen dışarıya çıkmak üzereyken, Nuri Özdemir’in yumruklu saldırısına uğradı. Olayda Ülgen’in dudağı patladı. Araya girenler tarafından olay daha fazla büyümeden önlendi. Kamil Ülgen, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
 
Şikayet üzerine Mersin 19’ncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde Nuri Özdemir hakkında ’Basit tıbbi girişimle giderilebilecek biçimde yaralama’ suçundan dava açıldı. Duruşmada savunma yapan Ülgen, "Başkan Macit Özcan konuda görüşmek üzere beni makamına çağırdı. İçeri girdiğimde Erdemli İlçesi’nden bir heyet gelmişti. Onların görüşmesi bitti, çıktı. Çıkarken sırtım kapıya dönüktü, orada beni bekleyen Nuri Özdemir ani bir hamleyle yumrukla saldırdı. Ağzımın iç kısmı ve dudak alt kısmı patladı" dedi. Yargılama sonunda mahkeme hakimi, Nuri Özdemir’i 3 bin lira adli para cezasına çarptırdı.
 
TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIM
 
Mahkemenin verdiği kararı değerlendiren Kamil Ülgen şunları söyledi:
 
"Ben genel müdür olarak atandıktan sonra, idare bünyesinde menfaatlerini kestiğim için benimle sürekli uğraşmaya başlamıştı. 2012 yılı Kurban Bayramı’ndan yaklaşık 1 hafta önce de Nuri Özdemir, Başkan, Başkanvekili ve bazı belediye çalışanlarının bulunduğu sırada, Kongre Merkezi müdüriyet odasında bana ağır küfürler ederek üzerime yürümüştü. Başkanın ricası ile bu eylem hakkında şikayette bulunmamıştım. Nuri Özdemir’in bana yönelik iki saldırısı da görevim sırasında işlenmiştir. Cezanın büyüklüğü küçüklüğü önemli değildi. Amacım, yaşanan tatsız olayda haklılığımın kanıtlanmasıydı. Şimdi mahkemenin verdiği bu kararla amacıma ulaştım. Bundan sonraki süreçte söz konusu kişi hakkında tazminat davası açacağım."
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER