banner51

Chp'li Aygün'den 'Fişleme' Açıklaması

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, fişleme iddialarına ilişkin olarak CHP’nin suç duyurusunda bulunacağını belirterek, “Ben Türkiye’de meşru bir yargı olmadığı için kişisel olarak suç duyurusunda bulunmayacağım” dedi.

Chp'li Aygün'den 'Fişleme' Açıklaması

Aygün, cezaevinde mide kanserine yakalanan ve tahliye talebi reddedilen Kemal Avcı’ın annesi Yeter Avcı ve babası Mehmet Avcı ile birlikte TBMM’de basın toplantısı yaptı. Kemal Avcı’nın hastanedeki fotoğrafını gösteren Aygün, cezaevi yönetiminin bilerek Avcı’yı hastaneye götürmediğini, bu nedenle tedavisinde geç kalındığını iddia etti. Aygün, midesinin dörtte üçü alınan Avcı’nın bir an önce tahliye edilmesini istedi.

 
Anne Yeter Avcı ise, oğlunun hastanede tedavi edilirken ellerine kelepçe vurulmak istendiğini buna karşı çıktığını söyledi.
 
Aygün, basın toplantısında kendi isminin de yer aldığı fişleme iddialarına ilişkin soruyu da yanıtladı. ‘Suç duyurusunda bulunacak mısınız?’ yönündeki soruya Aygün, “Parti suç duyurusunda bulunacak. Ben Türkiye’de meşru bir yargı olmadığı için kişisel olarak suç duyurusunda bulunmayacağım” dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER