CHP'li Akın'dan Baski Eleştirisi

Balıkesir’in Altıeylül İlçesi’nde su borusunun patlaması nedeniyle bir kişinin hayatını kaybetmesini TBMM gündemine taşıyan CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, deneyimli kadroların iş başından uzaklaştırılmasının bu sonuca neden olduğunu öne sürdü.

CHP'li Akın'dan Baski Eleştirisi
 
CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Altıeylül İlçesi Plevne Mahallesi Demiryolu Caddesi’ndeki ana su borusunun patlaması ve su baskınında ölen 70 yaşındaki Nadire Poyraz’ı gündeme getirdi. Akın, Balıkesir’in Altıeylül İlçesi’nde ana su borusunun patlaması nedeniyle bölgede yaşayanların ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını anlatırken şöyle dedi:
 
"Birçok evin bodrum katlarını su bastı. Bir vatandaşımız da bu nedenle maalesef hayatını kaybetti. Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (BASKİ) son zamanlarda iş yapma konusunda sorunlar yaşadığını görüyoruz. Su arızalarının çözümünde ciddi gecikmeler oluyor. Balıkesirliler bu konuda mağdur durumda. Bütün bunlar deneyimli ve yetenekli kadrolar iş başından uzaklaştırıldığı için yaşanıyor. Bu tür teknik konularda bile kadrolaşma mantığı işlediği için bu tür olaylar daha sık yaşanır oldu. Bunun faturasını da vatandaşlarımız ödüyor." 
 
BALPARK ELEŞTİRİSİ
 
Balıkesir’deki paralı park sorununu da gündeme getiren Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ’BALPARK’ adıyla bir şirket kurarak cadde, sokak ve kaldırımları paralı otopark haline getirdiğini bildirirken, "Vatandaşlarımız günde 10-11 lira park parası ödemek zorunda kalıyor. Üstelik burada çalıştırdıkları personeli de günde 11, haftada 66 saat çalıştırmak suretiyle insanlık dışı bir çalışma yöntemi uyguluyorlar. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni buradan Balıkesirlilere daha kaliteli ve ucuz, hatta ücretsiz hizmet üretmeye çağırıyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER