CHP'den Adliye Sarayına Siyah Çelenk

CHP Yozgat İl Örgütü, 17-25 Aralık yolsuzluk dosyaları hakkında verilen takipsizlik kararını protesto amacıyla Adliye Sarayı binası kapısına siyah çelenk bıraktı.

CHP'den Adliye Sarayına Siyah Çelenk
CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, Merkez İlçe Başkanı Bayram Aslaner ve bir grup partili, Yozgat Adliye Sarayı binası avlusuna kadar parti minibüsüyle geldi. Ellerinde siyah çelenk ile avludan yürüyüp, Adliye Sarayı binası kapısına gelen CHP’liler, üzerinde ’Adaletin Kara Günü’ yazılı siyah çelengi adliye binası kapısına bıraktı. CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan 17 ve 25 Aralık’ta "Türkiye’de yüzyılın yolsuzluğunun ortaya çıktığını" öne sürerek, "Görüyoruz ki alınan kararlar bu yolsuzluğu örtme niyetindedir. CHP il örgütleri olarak bugünü adaletin kara günü ilan ediyoruz. Bu konunun kapanmamasını istiyoruz. Bu anlamda alınan kararı protesto etmek için örgütümüzle birlikte Adalet Sarayına siyah çelengimizi bırakıyoruz" dedi.
 
Kararların takipçisi olacaklarına da vurgu yapan Kaytan, birlikte geldiği partililerle birlikte Yozgat Adliye Sarayı binasından yürüyerek ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER