banner9

Chp Uşak'tan Suç Duyurusu

CHP Uşak İl ve Merkez İlçe Başkanlığı üyeleri bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da aralarında bulunduğu bazı devlet yöneticileri hakkında ’Terör örgütüne yardım ve yataklık’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

Chp Uşak'tan Suç Duyurusu
CHP Uşak İl ve Merkez İlçe Başkanlığı üyeleri, suç duyurusu öncesinde adliye önünde toplandı. Topluluk adına konuşan CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, yoğunlaşan terör eylemlerinin ülkeyi derin bir üzüntüye soktuğunu söyledi. Hükümetin "çözüm süreci" adı altında terör örgütü lideri ve üyeleri ile görüştüğünü ifade eden Karaoba, şunları söyledi:
 
"Çözüm süreci adı altında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emir ve talimatıyla, AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarınca terör örgütünün lideri ve üyeleri ile bir dizi görüşmeler yapıldığı kamuoyunun malumudur. Buna karşın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve partimizin tüm kademelerince yapılan, sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması uyarıları ise gözardı edilmiştir. Bu dönemde, terör örgütünün şehir yapılanmasını kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolamasına, dönemin AKP hükümetinin başbakanı, üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğu, fırsat verildiği bilinmektedir. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan, valilere, kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmiştir."
 
Gelinen süreçte AK Parti hükümetinin yardımlarıyla terör örgütünün güçlenerek tekrar silahlı ve bombalı eylemlerine başladığını öne süren Karaoba, "Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir, talimat veren dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin AKP’li hükümet üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri ’Terör örgütüne yardım ve yataklık’ suçunu oluşturmaktadır. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, bakanlar Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan, Efkan Ala, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Hakan Fidan, il valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında ’Terör örgütüne yardım ve yataklık’tan suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 19:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER