CHP Raporu: Atatürk Resmi İndirildi

CHP'de Atatürk portresinin indirildiği iddiasını araştırmak üzere atanan 3 muhakkik raporunu tamamladı. Raporda, eylemin gerçekleştiğinin; Atatürk portresinin duvardan indirildiğinin kesinlik kazandığının altı çizildi.

CHP Raporu: Atatürk Resmi İndirildi
CHP’de “Atatürk resmi indirildi” iddiasını araştırmak üzere atanan 3 muhakkik raporunu tamamladı.
 
Raporda “olayın var olduğu, yaşandığı” tespiti yapıldı. CHP Grup Yönetimi Kurulu da hazırlanan rapor doğrultusunda bir disiplin işlemi yapılıp yapılmayacağına karar verecek. Raporda Atatürk resmini kimin indirdiğinin açıklanıp açıklanmadığı henüz bilinmiyor.
 
RAPOR SUNULDU
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla “Atatürk resmi indirildi” iddiasını araştırmak üzere atanan 3 muhakkik konuyla alakalı ismi geçenleri dinledi ve bir rapor hazırladı.
 
Komisyon raporunu Cuma günü Grup Başkanvekili Özgür Özel’e verdi. Rapor aynı gün Kılıçdaroğlu’na sunuldu.
 
Ses kayıtları, ifade tutanakları, alınan ifadeler dosya halinde verildi.
 
Edinilen bilgiye göre kanaat raporunda da “olayın var olduğu, yaşandığı, olayın doğru olduğu” tespiti yapıldı ve gereğinin yapılması gerektiği belirtildi.
 
Muhakkikler tarafından hazırlanan rapor Grup Yönetimi Kurulu tarafından masaya yatırılacak. 
 
CHP Grup Yönetim Kurulu, Grup İç Yönetmeliğinin ilgili maddesi gereğince bu rapor sonucunda disiplin soruşturmasını gerektirecek bir durum varsa Grup Disiplin Kurulu'na yollayacak, eğer yoksa da rapor doğrultusunda kamuoyuna da gerekli bilgilendirme yapılacak.
 
 
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER