'CHP İktidarında Sana Ambargo Kalkar'

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Bülent Arınç’ın TRT de dahil birçok televizyon kanalının kendisine ambargo koyduğuna dair açıklamasını değerlendirdi.  Özel, "TRT, CHP’lilere, sosyal demokratlara ambargo koyarken; sen büyük bir keyifle partinin başkanına vaziyeti rapor ederken iyiydi. Şimdi ters düştün, şimdi gelinen noktada artık sen de şikayet ediyorsun. Merak etme Bülent Arınç, CHP iktidarında sana uygulanan ambargo da kalkar" dedi.

'CHP İktidarında Sana Ambargo Kalkar'
CHP’nin Manisa’dan 9’uncu sıra milletvekili adayı Hakan Tatar, muhtar ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini Manisa Öğretmen Evi’nde kahvaltılı toplantıda ağırladı. CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Milletvekili ve partinin kentten 3’üncü sıra adayı Tur Yıldız Biçer, İl Başkanı Mustafa Ada, diğer adaylar Mustafa Başgülşen ve Hayriye Hacet de katıldı. İlk konuşmayı yapan İl Başkanı Ada, CHP’nin vaatlerini anlattı.
 
ARINÇ’IN AMBARGO SÖZLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
 
CHP’li Özgür Özel, Başbakan eski yardımcılarından Bülent Arınç’ın CNN Türk’te katıldığı programda, kendisine TRT dahil birçok televizyon kanalının ambargo koyduğunu söylediğini hatırlattı. CHP iktidarında Arınç’ın istediği kanala çıkabileceğini belirten Özel, "Birilerine yakın olanların kendilerini ifade edebildiği, uzak olanların ötekileştirildiği, haksızlığa uğradığı, yandaşın her gün zenginleştiği bir ülkede yaşıyoruz. Bu ülkede çok sayıda etnik grup, yoksul vatandaş ve sadece özgürlük isteyen gençler hükümetin yönettiği devlet eliyle yok sayıldı. Bülent Arınç bir haber kanalında çıktı; ’Birilerini eskisi kadar sevmiyor olabilirim’ dedi. Yandaş dediği; iktidara yakın, Recep Tayyip Erdoğan’a aşkla bağlı olan kanalları söylüyor. Akraba, damatlarının kanallarını söylüyor. Bana bağlı olarak ’TRT bana ambargo koyuyor’ dedi. Bülent Arınç’a şunu söylemek lazım; Demokrasi, adalet, fikir özgürlüğü dediğiniz şey böyle bir şeydir. Her gün birilerinin tekelinde durursa, bir gün sizi de mağdur edebilir. Ayarını bozduğun kantar gün gelir seni de tartar" dedi.
 
"RAPOR EDERKEN İYİYDİ"
 
Özel, geçmiş dönemleri hatırlatırken CHP’nin herkes için var olduğunu kaydederek, "Buradan söz veriyoruz. Geçmişte Tayyip Erdoğan’ın yanında olan onun için gözünü bile kırpmadan zulüm edenlere hukuk içinde hesap soracak ama bir rövanş alma hissi içinde değil bir adalet duygusu içinde gün geldiğinde onların da hakkını savunacağız" diye konuştu.
 
Bülent Arınç’a 1 Kasım’ı beklemesini söyleyen Özel, şöyle devam etti:
 
"Mehmet Baransu balyoz kumpasında ateş olmayan yerden duman çıkmaz derken; biz, Silivri’ye gittiğimiz günlerde Mehmet Baransu bana tweet atıyordu. ’Gidin gidin darbecilere sahip çıkarsınız’ diye. O zaman tweet atmıştım ’Ey Baransu, bir gün biri de seni buraya koyar, ilk ziyaretine CHP gelir’ demiştim. Cumhuriyet Halk Partisi Cezaevleri İzleme İnceleme Komisyonu, Baransu’nun ziyaretine gitti. Ben yoktum. Benim ve onun tweetini önüne koyup ’buraya rövanş almaya gelmedik, buraya söz verdiğimiz gibi senin de hakkını savunmaya geldik’ dedik. O yüzden Bülent Arınç’a, 1 Kasımı beklemesini; 1 Kasım’da fikir ve düşünce özgürlüğü için basının her kesime koyduğu ambargoların kırılması için herkesin özgür düşüncülerini rahatça açıklayabileceği ortamları bulabilmesi için sesleniyoruz. O baskıcı rejime sen de sırtını dön. Karşında Cumhuriyet Halk Partisi’ni göreceksin. CHP, Bülent Arınç’ın da ihtiyaç duyduğu özgürlük ortamını sağlayacaktır."
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER