banner9

Cezaevi Firarisi Plajda Yakalandı

Çanakkale’de isim benzerliği nedeniyle yanlışlıkla salınan cinayet hükümlüsü, Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’nde denize girerken yakalandı. Firari, cinayet suçundan kalan 18 yıllık cezasını çekmek için cezaevine gönderildi.

Cezaevi Firarisi Plajda Yakalandı
 
Çanakkale E Tipi Cezaevi’nde tahliyesine 1.5 ay kalan 55 yaşındaki Mustafa Sezer’in tedavisi için kendisine 6 ay izin verildi. Aynı cezaevinde yatan ve Bayramiç’te işlediği cinayet suçundan cezasını çeken 22 yaşındaki Mustafa Sezer ise ellerinde çıkan yaralar dolayısıyla hastaneye gitmek için izin talebinde bulundu. Yaşanan karışıklık sonucunda tahliyesine 1.5 ay kalan Mustafa Sezer yerine, cinayet suçundan yatan Mustafa Sezer tedavi için cezaevinden salındı.
 
DENİZDE YÜZERKEN YAKALANDI
 
Yaşanan karışıklık sonunda özgürlüğüne kavuşan Mustafa Sezer, ilk olarak Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’ne giderek yakınlarını ziyaret etti. Birkaç gün sonra arandığının farkına varan cinayet zanlısı, izini kaybettirdi. Çanakkale ve Balıkesir jandarma timleri, zanlının yakalanması için seferber oldu. Mustafa Sezer’in Balıkesir’de olduğu öğrenen jandarma, araştırmalarını sıklaştırdı. Her yerde aranan Sezer, gözde tatil yerlerinden birisi olan Burhaniye İlçesi Ören sahilinde denize girerken yakalandı. Denizden çıkıp, kumsalda güneşlenmek üzere yürüyen zanlı, karşısında jandarma timlerini buldu. Mustafa Sezer, Burhaniye Jandarması tarafından götürüldüğü Burhaniye Devlet Hastanesi’ndeki muayenesinin ardından kalan cezasını çekmek üzere Burhaniye T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2015, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER