Ceza Yok, Ödül Var!

Emniyet Genel Müdürlüğü rütbe terfi yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre, polise sicil notu yerine artık performans değerlendirme puanı verilecek.

Ceza Yok, Ödül Var!

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Buna göre, ''sicil notu'', ''performans değerlendirme puanı'', ''sicil notu ortalaması'', ''olumsuz sicil'', ''olumlu sicil'' ve ''takdirname'' tanımları yürürlükten kaldırılarak, yerine ''liyakat'', ''performans değerlendirme puanı'', ''yetersiz performans puanı'' ve ''çok iyi performans puanı'' ve ''başarı belgesi'' ibareleri eklendi.
Ayrıca söz konusu yönetmelikte yer alan geçici maddeye göre, önceki yıllara ait sicil notları, kıdem ve terfi değerlendirme işlemlerinde kullanılamayacak. Ancak önceki yıllarda alınan takdirnameler, başarı belgesi olarak personelin kıdem ve liyakat değerlendirmesinde dikkate alınacak.
''Takdirname'' yerine ''Başarı Belgesi'' verilecek personelde, görevlerinde olağanüstü gayret ve çalışmaları sonucu emsallerine göre başarılı görev yapma şartı aranacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2012, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER