Ceyhan'da 25 Kişi Düğün Yemeğinden Zehirlendi

Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde düğün evindeki yemekten zehirlenen 20’si çocuk 25 kişi hastanelik oldu.

Ceyhan'da 25 Kişi Düğün Yemeğinden Zehirlendi
Ceyhan İlçesi’nin Yarsuat Mahallesi 519 Sokak’ta bir düğüne katılan davetlilere kuru fasulye ve pilav ikram edildi. Yemeği yiyen davetlilerin birçoğunda bir süre sonra mide bulantısı ve baş dönmesi başlaması üzerine sağlık ekiplerinden yardım istendi. 20’si çocuk 25 kişi olay yerine sevk edilen ambulanslarla Ceyhan Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Tedaviye alınan 25 kişinin zehirlendikleri belirlendi.
 
2 BEBEK YOĞUN BAKIMDA
 
İlk müdahaleleri yapılarak serum bağlanan 20 çocuk daha sonra Çocuk Hastanesi’ne sevk edilirken, 2 bebeğin sağlık durumunun ciddi olduğu ve yoğun bakıma alındığı belirtildi. Ceyhan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Onur Uluöz, zehirlenenlerin sağlık durumları hakkında şu bilgileri verdi:
 
"Hastanemize baş dönmesi ve mide bulantısı şikayeti ile 5’i yetişkin olmak üzere 25 kişi getirildi. Zehirlendikleri belirlenen vatandaşlarımıza uzman doktorlarımız tarafından müdahale edilerek kontrol altında tutulmaktadır. 20 çocuğumuzu Çocuk Hastanesi bölümümüze sevk ettik. 2 bebeğin durumu ciddiyetini korurken, diğer hastalarımız ise uzmanlarımız gözetiminde tutulmaktadır. Ümit ediyoruz can kaybı yaşanmadan bu hadiseyi atlatırız."
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2014, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER