Ceviz Yüzünden Komşusunu Öldürdü

Konya’nın Doğanhisar İlçesi’nde 61 yaşındaki evli Ali Akoğlu, bir torba ceviz yüzünden tartıştığı komşusu 71 yaşındaki Huriye Kan’ı öldürdüğü iddiasıyla gözaltına aldı. Cinayeti, eski sevgilisinin birlikte yaşadığı 47 yaşındaki H.A.’nın üzerine atmak için çeşitli yerlere mektup bırakap ‘Cin Ali’ lakaplı Ali Akoğlu, tutuklandı.

Ceviz Yüzünden Komşusunu Öldürdü
Olay, 26 Eylül Cuma günü Doğanhisar Kaymakamlığı bahçesinde bulunan bir mektupla ortaya çıktı. Mektupta Huriye Kan’ın, H.A. tarafından öldürüldüğü yazılması üzerine polis, çalışma başlattı. Yaşlı kadını evinde bulamayan polis, kayıp kadının bulunması için çalışmasını sürdürürken 27 Eylül günü bu kez Emniyet Müdürlüğü’nün bulunduğu sokakta aynı mektuptan bir tane daha bulundu.
 
MEYVİ BAHÇESİNDE CESEDİ BULUNDU
 
Araştırmayı derinleştiren polis, Huriye Kan’ı Haraplar Mevkii’ndeki kendi meyve bahçesinde ölü olarak buldu. Kan’ın eteğinin altında ise daha önceki mektuplarından aynısından ancak bu kez telefon numaralarının da yazılı olduğu mektupta çıktı.
 
Kan’ın yapılan otopsisinde boğazından sert bir cisimle bastırılıp boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı.
 
Polis, mektupta Huriye Kan’ı, öldürdüğü öne sürülen ilçede tekel bayii işleten H.A. ile birlikte yaşadığı M.Ü.’yü gözaltına aldı. H.A., yapılan sorgulamasında Huriye Kan’ı öldürmediğini ve her hangi bir husumetinin de bulunmadığını iddia etti.
 
ÖZEL EKİP OLUŞTURULDU
 
H.A.’nin suçlamaları kabul etmemesi üzerine cinayeti araştırmak için Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği tarafından özel ekip oluşturuldu. Doğanhisar’da araştırma yapan polis, H.A.’nın, Ali Akoğlu ile husumetli olduğunu saptadı. Ali Akoğlu’nun da aynı zamanda Huriye Kan’ın, ölü bulunduğu meyve bahçesinde komşusu olduğunu belirledi.
 
’CİN ALİ’NİN OYUNU BOZULDU
 
Bunun üzerine polis, ’Cin Ali’ lakaplı Ali Akoğlu’nu gözaltına alındı. Akoğlu’nun evinde yapılan aramada ise cinayetle ilgili bırakılan mektuplara benzer buruşturulup atılmış kağıt parçaları bulundu.
 
CEVİZ YÜZÜNDEN ÖLDÜRMÜŞ
 
Yapılan sorgulamasında suçunu itiraf eden Ali Akoğlu, kendi bahçesindeki cevizleri toplayıp bir kenara bıraktığını, ancak ertesi gün bulamadığını ve bu yüzden bahçe komşusu Huriye Kan ile tartıştıklarını söyledi. Tartışma sonucu yaşlı kadına bir tokat attığını öne süren Akoğlu, ifadesinde, ’’Tartışma sırasında sinirlerime hakim olamadım ve tokat attım. O da yere düşüp başına yere çarptı ve öldü’’ dediği öğrenildi.
 
SUÇU KISKANDIĞI ADAMIN ÜSTÜNE ATMAK İSTEDİ
 
Suçu ise kıskandığı için H.A.’nin üstüne atmak istediğini ve bu yüzden mektuplar yazdığını belirten Ali Akoğlu’nu’nun, ifadesinde, ’’H.A.’nin şu an da birlikte yaşadığı M.Ü. ile benim ilişkim vardı. Ben de bunu kıskandım. H.A.’ya suçu atmak istedim. Çünkü H.A. tutuklanırsa, M.Ü. bana geri döner diye düşündüm’’ dediği öğrenildi.
 
Ali Akoğlu, ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER